Site icon Mai Világ

A német miniszter a járványnál is nagyobb bajra figyelmeztet

Hirdetés

Gerd Müller, Németország Gazdasági Együttműködésért és Fejlesztésért felelős minisztere a német Handesblatt-nak adott interjújában fogalmazott úgy, hogy a koronavírus-járvány elleni európai fellépésnek sokkal károsabb hatása van a világra nézve, mint azt gondolnánk.

A miniszter szerint ahogyan Európában válaszoltunk a koronavírus-járvány kitörésére – teljes vesztegzárral, nemzetközi utazás felfüggesztésével, gazdasági leállással – azzal még súlyosabb következményeket sikerült előidézni, mint amiket maga a betegség okozott, különösen a fejlődő országokra nézve.

Müller úgy fogalmazott, hogy a járvány már így is a történelem „egyik legnagyobb éhezési és mélyszegénységi válságát” idézte elő, amelyet csak tovább súlyosbítunk azon intézkedésekkel, melyek a mégfékezésére lennének hivatottak. A miniszter jóslatai pedig az egyéb betegségekre vonatkozóan sem biztatóbbak:

„Idénre a szokásosnál 400 ezerrel több halálesetre számítunk maláriához és HIV-hez köthetően csak Afrikában, ezen felül félmillióval nőhet a TBC-ben elhunytak száma is”

A miniszter azzal érvel, hogy a nyugat – és kiváltképpen az Európai Unióban – a helyi járványkezelésre fektették a kizárólagos hangsúlyt, így a pénzügyi segítségeket is, nem pedig az olyan régiókban, amelyek korábban is súlyosan elszegényedettek voltak. „A koronavírus-járvány elvakított valamelyest a nyugatot, és elterelte a figyelmünket a harmadik világ válságáról” – emelte ki.

Hirdetés

Müller szerint már többé nem garantált száz százalékosan az a fajta élelmiszer- és gyógyszerellátás, amit a nyugat biztosított a fejlődő országok számára, valamint a segélyezési programok felé sem érkezik megfelelő támogatás.

A miniszter úgy fogalmazott, hogy a nyugati világ mostani hanyagsága és nemtörődömsége végül „visszajön kísérteni a későbbiekben”, különösen az Európai Unió szempontjából, amelynek a „küszöbén éppen a szemünk előtt van kibontakozóban humanitárius katasztrófák sora”.

Forrás

Hirdetés
loading...
Exit mobile version