Megdöbbentő állítások keringenek a magyar közösségi médiában.
Kering egy kép, amin állítólag a WHO mostani elnöke látható, amit állítólag a sötét múltjából bányásztak elő.
Engedjétek meg, hogy bemutassam Tedros Adhanom urat.
Aki jelenleg a WHO főigazgatója és régebben az Etióp Népi Felszabadítási Front nevű kommunista terrorszervezet egyik vezetője volt.”
A mellékelt képen valóban egy olyan személy látható a képen katonai egyenruhában, aki kísértetiesen hasonlít Tedrosra.
Ha valaki jobban utána jár a WHO elnökének múltjának, több érdekes, vagy minimum furcsa dolog szemet szúrhat.
Egyrészt vannak részigazságok abban, amit a katonai múltjáról állítanak egyes konteók.
1965-ben született, az Etiópiától 1991-ben függetlenné vált Eritrea fővárosában, Aszmarában. Fiatalon csatlakozott a Tigréi Népi Felszabadító Fronthoz (TPLF), amely a Mengisztu Hailé Mariam marxista diktátor 1991-es megdöntéséhez vezető szabadságharc élcsapatává vált, s melyben a mozgalom egészségpolitikájával foglalkozott.
1986-ban, azt követően, hogy lediplomázott az Aszmarai Egyetemen, az etiópiai egészségügyi minisztériumban helyezkedett el.
Néhány hónapot Dániában és Svédországban töltött ösztöndíjasként, majd a Londoni Egyetemen – a WHO ösztöndíjának segítségével – mesterfokozatot szerzett betegségekkel szembeni immunológia, 2000-ben pedig a Nottinghami Egyetemen doktorit a közösségi egészségügy témájában.
Személye nem mentes az ellentmondásoktól. A TPLF, mint marxista szervezet, törzsi alapon háborúzott nemcsak a szintén marxista központi kormánnyal, hanem a szomszédos népekkel is.
Ennek az USA által terrorista szervezetként nyilvántartott alakulatnak a harmadik embere volt, ami sokkal jelentősebb pozíció, mint az egészségügyben betöltött tisztsége.
Ugyanakkor valamennyi hivatalos forrás alapján azt lehet mondani, hogy a róla készült állítólagos fényképek nagy része hamis, manipulált.
Ennek ellenére a múltja nem teljesen tiszta, és számos olyan ellentmondás van benne, ami kiváló céltáblává teszi a összeesküvés-hívők száméra, mint ahogy Bill Gates esetében is több a konteó, mint a valódi bizonyíték.
Forrás: kimondott igazságok