Site icon Mai Világ

Biden és Hszi Csin-ping valamiben egyetértettek

Chinese Vice President Xi Jinping invites US Vice President Joe Biden (L) to view an honour guard during a welcoming ceremony at the Great Hall of the People in Beijing on August 18, 2011. Biden met with the man expected to be named as successor to President Hu Jintao next year under pressure to revive the image of the United States after the world's largest economy came close to a disastrous default on its debts earlier this month and suffered a historic credit rating downgrade. AFP PHOTO / POOL / Lintao Zhang (Photo by LINTAO ZHANG / POOL / AFP)

Hirdetés

Az amerikai és a kínai elnök is ellenzi bármilyen atomfegyver bevetését Ukrajnában. Joe Biden és Hszi Csin-ping az indonéziai Bali szigetén folytatott háromórás megbeszélést a 20 legfejlettebb ipari ország (G20) csúcstalálkozója előtt.

Akét államfőnek ez volt az első találkozója, amióta Biden csaknem két éve hivatalba lépett. Hszi hangsúlyozta, hogy együtt kell működni a globális béke és stabilitás reményének megteremtése érdekében – írja az Euronews.

Az amerikai elnök együttműködést ajánlott Kínának a világ problémáinak megoldásában, és konfliktus helyett versenyt akar vele, amely szerinte éles lesz.

„Erőteljesen versenyezni fogunk, de nem keresem a konfliktust. Ezt a versenyt felelősségteljesen akarom kezelni, és biztosítani akarom, hogy minden ország tartsa be a nemzetközi szabályokat. Megbeszéltük, hogy az egy Kína-politikánk nem változott. Ellenezzük az egyoldalú változtatásokat. A status quo bármelyik fél általi megváltoztatását, és elkötelezettek vagyunk a Tajvani-szoros békéjének és stabilitásának fenntartása mellett” – mondta Joe Biden.

210 millió eurós segély

Az Európai Unió bejelentette, hogy további 210 millió eurós segélyt különít el a globális élelmezésbiztonsági válság enyhítésére. Egy olyan válság, amelyet több tényező befolyásol, a többi között az éghajlatváltozás.

Hirdetés

António Guterres ENSZ-főtitkár szerint „nyilvánvaló, hogy új megközelítésre van szükség (az éghajlatváltozás elleni küzdelemben). Ezért egy történelmi jelentőségű paktumot javaslok a fejlett és a feltörekvő gazdaságok között, egy éghajlati szolidaritási paktumot, amely egyesíti a fejlett és a feltörekvő gazdaságok erőforrásainak kapacitásait mindenki javára”.

A G20-as országok vezetőinek többsége már Balin van, hogy részt vegyen egy markánsan gazdasági jellegű találkozón, amit az ukrajnai orosz invázióval kapcsolatos nézeteltéréseik bonyolíthatnak.

napi.hu

Hirdetés
loading...
Exit mobile version