„Dühöng a rákosista pribék stílus” – fogalmazott minap megjelent írásában Fritz Tamás. Az Alapjogokért Központ kutatási tanácsadója a baloldali előválasztás során tapasztalt balliberális agresszív hangnemre reagált, miszerint az példa nélküli a magyar demokrácia harminc éves történetében. A Magyarországon tartózkodó LIBE bizottságnak pedig épp ezt, vagyis az ellenzéki magatartást és fenyegetőzést kellene vizsgálnia, hiszen ez az, ami szembemegy a demokráciával és a jogállami normákkal – hangzott el a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában.
Fritz Tamás politológus elmondta: A baloldal számára és az EU-n belül egy fals dologgal állunk szembe, amikor jogállamiságról beszélnek. Ez valójában egy színtisztán jogi fogalom, egy olyan jogi rendszer, amiben a hatalom is alá van vetve a jognak és az emberi jogok garantálódnak.
A baloldal ezzel ellentétben értékrendi, kulturális, életvitelbeli kérdéseket próbál beleszuszakolni a jogállamisági kérdésekbe. Például az minden ország saját szuverén döntése, hogy hány migránst akar befogadni, ennek semmi köze nincs a jogállamisághoz, ahogy a genderelméletnek sem. A jogállamiság-felfogásnak ezt a fals változatát közvetítik Brüsszelből.
Az, amit a magyar baloldal hangoztat annak kapcsán, hogy mit fog tenni, ha hatalomra kerül, például, hogy feles többséggel megszüntetik az Alaptörvényt. Ez abszolút jogállamiság ellenes.
Azt is mondják, hogy megszüntetik a NER-t, amiről Brüsszel már több mint tíz éve nem tudja bebizonyítani, hogy ne lenne egy szabad, parlamentáris demokrácia, politikai rendszer. A kérdés felvetődik, hogy a baloldal mit akar helyette? Fritz Tamás úgy fogalmazott: „Csak arra tudok következtetni, hogy valami nem-demokratikus és nem-jogállami rendszert hoznak létre.”
A harmadik állításuk pedig, hogy a politikai ellenfeleiket nemcsak legyőzik, hanem kiiktatják. Emlékezhetünk Gyurcsány Ferenc fenyegetéseire, hogy mennyien fognak földönfutóvá válni, vagy hogy több baloldali pártvezér azonnal bebörtönzéssel fenyeget közhivatalt betöltő személyeket.
2002-ben Medgyessy Péter vezetésével „nemzeti megbékélésről” beszéltek, ezzel szemben a teljes államigazgatást egészen a portásokig teljesen kicserélték. Ez nem csupán személycserékről, hanem leszámolásokról szólt már akkor is.
A mai baloldal sem a stílusra, sem a modorra nem figyel, börtönnel és leszámolással fenyeget, ezt pedig Brüsszel támogatja.
Mark Rutte holland kormányfő térdre akarta kényszeríteni Magyarországot, Vera Jourová uniós biztos arról beszélt, hogy politikailag be kell avatkozni Magyarországon a kampány idején, hogy hazánkat „jó útra tereljék”. Egy másik európai parlamenti alelnök azt fejtegette, hogy ki kell éheztetni Magyarországot.
A magyar balliberális ellenzék így olyan támogatást tud maga mögött, hogy bátran mernek fenyegetőzni és olyan nyilatkozatokra sarkallja őket, amik egyértelműen szembemennek a jogállamiság minden elvével.
Forrás: hirado.hu