Site icon Mai Világ

Elképesztő: Újfajta zaklatási jelenség terjed az iskolákban

BERLIN, GERMANY - AUGUST 10: Children wearing protective face masks arrive for the first day of classes of the new school year at the GuthsMuths elementary school during the coronavirus pandemic on August 10, 2020 in Berlin, Germany. Classes at schools across Germany are beginning this month with face mask requirements varying by state. Coronavirus infection rates are climbing again in Germany, from an average of 400 new cases per day about two weeks ago to over 1,100 yesterday, according to the Robert Koch Institute. (Photo by Maja Hitij/Getty Images)

Hirdetés

Újfajta zaklatási jelenség terjed az iskolákban. Az ADOM nevű diákmozgalom szerint egyre többször fordul elő, hogy kiközösítik a diákok azt, akiről kiderül, hogy koronavírus-fertőzött – számolt be az RTL Híradó.

„Volt olyan, hogy kiderült, hogy valaki karanténba került és pánikszerűen elkezdték őt letámadni, hogy mi a helyzet vele, és aggódtak nyilván a saját egészségük miatt” – mondta a Híradónak a diákmozgalom egyik képviselője.

Schermann Fruzsina szerint nem egyedi eset, hogy kiközösítik azt, akiről kiderül, hogy fertőzött, pláne, ha az illető csak később, a tünetek jelentkezésekor szembesül a betegséggel, és addig bejár az iskolába.

Az RTL Híradónak nyilatkozó gyermekjogi szakértő szerint ez a fajta zaklatás már a koronavírus első hullámakor is megjelent. Gyurkó Szilvia szerint azonban nem a gyerekek kezdik a kirekesztő magatartást.

„Ugye a gyerekek azt a világot viszik tovább, amit tőlünk, felnőttektől látnak. Az egész koronavírus-helyzet kapcsán nagyon sok az ellentmondás, az emberek különböző véleményeket ütköztetnek, nem mindig finom eszközökkel” – nyilatkozta az RTL Híradónak Gyurkó Szilvia, aki szerint ez ugyanolyan veszélyes lehet, mint a fizikai vagy a verbális iskolai bántalmazás.

Hirdetés

Az áldozathibáztatás ugyanis olyan traumát is okozhat a gyerekekben, amelyet sokkal később hevernek ki, mint magát a betegséget.

Az új fajta zaklatási jelenség ellen a szakértő szerint a szülőknek és a tanároknak kell határozottan és azonnal szót emelni, hogy ne fajuljon tovább.

Forrás: Szeretlek Magyarország

Hirdetés
loading...
Exit mobile version