Site icon Mai Világ

Megvan az első magyar érem az olimpián!!!

Élete első olimpiáján a mindössze 21 éves Muhari Eszter szombaton egész nap remek, mondhatni ihletett formában vívott. Egyedül az elődöntőben sikerült megállítani a tatabányai sportolót, azonban a bronzmeccsen ismét nem tudták legyőzni, ezzel saját maga és a magyar küldöttség első érmét is megszerezte a fiatal párbajtőröző.

A kiváló párbajtőröző egész nap pazar vívást bemutatva győzte le riválisait, egyedül az elődöntőben maradt alul a francia Auriane Mallo-Breton ellen, de ezen a mérkőzésen is csak az utolsó percben dőlt el a továbbjutás kérdése.

A bronzmeccsen a magyar vívó ellenfele az egyéniben Európa-bajnoki bronzérmes, világranglista 12. észt Nelli Differt volt. A Nagy Palotában (Grand Palais) helyet foglaló több ezer néző remek összecsapást láthatott.

Muhari Eszter rendkívül koncentráltan vívott egész nap. Fotó: Fotó: Csudai Sándor –  Origo

Az első pontot az észt versenyző szerezte az első perc végén, majd egy hosszú akciót követően egy tökéletes beszúrással 1-1-re módosította az állást Muhari. Ezután a tatabányai vívó kiváló ütemérzékkel indított egy újabb támadást és karon szúrta Differt-t, ezzel 2-1 lett az eredmény. Kiélezett küzdelmet hozott az első felvonás, amelynek a végén 4-3-as magyar előnnyel mehettek el a felek a rövid pihenőre.

A második három perc egy együttes találattal indult, 5-4-es állásnál maradt a magyar vezetés, de csak pár másodpercig, amikor is a rutinos észt vívó 5-5-re egalizált. Ezt követően megvolt a lehetősége Muharinak, hogy 6-5-re módosítsa az állást, de nem volt szerencséje, míg riválisa betalált, így Differt vette át a vezetést. Sőt, nagyon gyorsan 7-5-re lépett el, de még mindig volt bő egy perc a második felvonásból. Muhari élt is az idővel, 7-6-ra jött fel, majd egy pengeváltást követően 7-7. Hihetetlen, kötélből lehetnek Muhari idegei. Komoly csörte után együttes találat, 8-8, amikor már csak 29 másodperc volt hátra a második etapból.

A mindent eldöntő záró felvonás 8-8-ról indult, az első találatot Differt szerezte, ezzel lett 9-8, majd egy együttessel 10-9. A következő támadás már tisztán Muharié volt, 10-10, ismét döntetlen. A második perc elején az észt talált, újra megszerezte a vezetést, 11-10, sőt egy akciót követően 12-10-re növelte az előnyt a rivális. Sokáig nem örülhetett neki, mert másodpercek alatt jött Muhari találata, 12-11, majd még egy, 12-12. Sajnos a következő támadásnál millimétereken múlott a magyar siker, az észt viszont élt a lehetőséggel, 13-12 Differtnek, de 37 másodperccel a vége előtt jön az egalizáló találat, 13-13. Együttes találat, 14-14, azaz a bronzéremért döntő tus következik, micsoda izgalmak!!!  A másodpercek leperegtek a harmadik felvonásból, jöhetett a mindent eldöntő menet, amelyben Muhari bírta jobban idegekkel és megszerezte a bronzérmet, bravó!