A húsz éve meggyilkolt Fenyő Jánosról a mai napig beszélnek, ám az egykori munkatársai közül sokan még ma is félve tesznek említést róla. De ki is volt ő valójában? A médiacézár körüli legendáknak a hot! magazin próbált utánajárni.
Csak a kivételezettek léphettek be a fényűző luxusingatlanba, az impozáns Fenyő-villába, és ez ma, a médiacézár halála után húsz évvel sincs másképp. Akkor is rejtélyek övezték, hogy mi történik a kastélyszerű erődítmény falain belül, és bizony erről most sem tudunk sokkal többet.
A házat a tragédia után Friderikusz Sándor vásárolta meg, aki 2017-ben úgy döntött, hogy megválik tőle. A műsorvezető 2,5 milliárd forintért adná el fényűző otthonát, mivel már jó ideje egyedül érzi magát az elszigetelt svábhegyi villában. Azonban a mai napig nem talált rá vevőt.
Fenyő János családja fájdalmas titkokat őrzött – írja a hot! magazin. Az édesanyja, Ágota 1944-ben, amikor még csak 17 éves volt, mindössze egy svájci okmánynak köszönhette az életét. A zsidó származásúaknak kiállított menlevelet később árverésre bocsátották. Ennek a menlevélnek volt köszönhető, hogy a lány túlélte a borzalmakat, később hozzáment Fenyő Imréhez, és 1954-ben megszületett a közös gyermekük, János. Az apuka a Magyar Fotóművészek Szövetségének ügyvezető titkára volt, de a kisfiút a születi nem fotósnak szánták, hanem orvosnak vagy ügyvédnek. Ám a terveik nem jöttek be: Fenyő az érettségi után fotósnak állt, majd megalapította a VICO médiabirodalmat.
Hogy milyen ember volt Fenyő János, azt jól jellemzi az a karácsonyi jutalomosztásról szóló történet, amelyet Dési János a Sajtóstul a házba című könyvében írt meg: az aulában mindenki bedobta a névjegyét egy kalapba, aztán sorsoltak.
„A gazda húzott egy nevet, és a szerencsés megnyerte, mondjuk, a havi fizetése kétszeresét. A következő a havi fizetését nyerte, a harmadik pedig a felét. Minden húzás után nagy tapsot kellett csapnunk és elégedetten hujjogatni illett, miközben tulajunk télapói mosollyal az arcán kezet rázott a nyertessel. Talán a dolgozók nyolc-tíz százaléka kapott így valamit. A reklamáló száj be volt tömve és kevésből megúszta a tulaj” – áll a könyvben.
A vállalkozóra mindenki úgy emlékszik, hogy rajongott a pózokért és a szerepekért, szinte kérkedett a fegyverével és – noha gyakran rosszul lett tőle – ragaszkodott a szájából kilógó szivarhoz is.
A hajdani VICO-ban dolgozó egyik hölgy mesélte a lapnak, hogy ő még csak két napja volt a cégnél, amikor a főnök megállította, és kivallatta, hogy ki ő és mit keres ott.
-Nem viccelek, mindent tudott rólam; azt is, ami nem is volt benne az önéletrajzomban. Utána megtanultam, hogy bár főszerkesztői pozíció alatt nem áll szóba senkivel, mindenkiről kiderített mindent, kémkedett a kollégák után. Sokat ordított, de észérvekkel szépen lassan meg lehetett győzni bármiről – idézte fel a múltat az egykori munkatárs.
Bár a VICO-nál mindenki sejtette, hogy Fenyő nem egészen egyenes utakon jár, nem gondolták volna, hogy egyszer valaki megöli. 1998. február 11-én a saját autójában lőtték szitává, a rendőrök húsz év elteltével Gyárfás Tamás vállalkozót gyanúsították meg azzal, hogy megrendelte a gyilkosságot.
Forrás: sztárklikk