A 2021-es év utolsó napjaira a baloldal kormányfőjelöltje gyakorlatilag megbukott. Gyurcsány pedig Jakab közbeiktatásával kiskorúsította.
Három hónap sem kellett hozzá, hogy végleg bebizonyosodjon, ki az úr a baloldalon. Míg október elején Márki-Zay Péter még valamiféle „ellenzékváltással” próbálta eladni magát, december végére kiderült, hogy 2021-ben egy saját minifrakciót sem tud kialkudni magának. Emlékezes, hogy heteken keresztül az egyik fő – bár iszonyatosan unalmas – téma volt a baloldal kampányában MZP „igazikonzervatív” pártja, amelyet bukott politikusok egész sorával akar létrehozni. Végül maga is belebukott ebbe az elképzelésbe. Érdemes észrevenni a jót abban, ami történt!
Annak, amit az elmúlt hónapokban a baloldalon láttunk, óriási haszna van: nem kell élesben kísérletezniük a magyaroknak azzal, milyen lenne egy Gyurcsány-Márki-Zay-kormány. Egészen pontosan ugyanolyan, amilyen a Gyurcsány-Márki-Zay-ellenzék. A bénázás tétje azonban már mindannyiunk életminősége lenne.
MÁRKI-ZAY BUKÁSI SPIRÁLBA KERÜLT
Nézzük csak, hogyan is nézett ki az a bukási spirál, aminek a végén MZP végletekig legyengült, Gyurcsány pedig teljhatalmú uralkodóvá vált a balosoknál. Október elején Márki-Zay lett a kormányfőjelölt, de ez egy pünkösdi királyságnak bizonyult. Már október 23-án, a bukott balos bulin kiderült, hogy a szavazóinak jó része csak virtuálisan áll ki mellette. A Békemenet ereje mellett látványosan eltörpült az ellenzéki tüntike. MZP-nek savanyú volt a szőlő, neki nem maradt más, csak hogy sértegesse a Békemenet méltóságteljesen felvonuló résztvevőit.
Október végétől december végéig sorra kerültek elő Márki-Zay elképesztő álláspontjai. A rezsicsökkentéstől a migrációig, a minimálbértől a 13. havi nyugdíjig sorjáztak a brutális, vállalhatatlan és kegyetlen mondatok. Az egészet a választók egy jelentős részének ostobázása, a liberális vidékizés, a kritikátlan önhit koronázta meg. Nem csoda, hogy a balos pünkösdi király az év utolsó heteire annyira meggyengült, hogy már maga is esetleges leváltásáról lamentált.
ÍGY KISKORÚSÍTJÁK MZP-T
Ezt az erőtlenedést használta ki aztán a DK, és hűséges oldalkocsija, a Jobbik. A két párt tandemben lépett fel ismét, és világossá tették, hogy Márki-Zay még a korábban állítólag neki kilátásba helyezett 7. frakciót sem hozhatja létre. 5 képviselő nem sok, annyi sem juthat neki, ha Gyurcsányékon múlik az erőviszonyok meghatározása. Még egyszer: egy reményeik szerint legalább 100 képviselőt adó baloldalon 5 helyet sem képes elérni a kormányfőjelölt. MZP szilveszterre gyengébb szereplő lett az ellenzékben, mint egy üveg átlagos sör alkoholtartalma.
2022 első napjaira senkinek sem lehet kétsége, hogy ki lenne a főnök, ha véletlenül a baloldalhoz kerülne a kormányrúd. A legnagyobb frakció Gyurcsányé lehet, és egyértelműnek látszik, hogy már a Jobbik is neki focizik. Sőt, a momentumos Donáth Anna is Gyurcsányék érdekeinek megfelelően karcolta meg Márki-Zayt.
Egy Márki-Zay-kormány feje az ellenzék működésmódából jól beazonosítható módon nem a kiskorúsított miniszterelnök lenne, hanem a parlamenti szálakat mozgató Gyurcsány Ferenc. A magyaroknak tehát tavasszal Orbán Viktor és Gyurcsány Ferenc között kell majd dönteniük.
Forrás: drot-info