A Budapesti Nyomozó Ügyészség hamis tanúzás gyanújával 2016 óta folytat eljárást Czeglédy Csaba cégének egy 2006-ban történt üzletrészvásárlása kapcsán.
A nyomozó hatóság azt keresi, hová tűnt el kétszázhárommillió forint a baloldal ügyvédjének szállodaipari vállalkozásából.
Mint ismert, a bíróság újabb három hónapra, július 4-ig rendelte el a baloldal ügyvédjének előzetes letartóztatását.
Ugyanakkor az ügy további gyanúsítottjai – egykori iskolaszövetkezeti vezetők, a Human Operator Zrt. tisztségviselői – közül néhányan maradtak előzetes letartóztatásban. Többeknél házi őrizetre, illetve lakhelyelhagyási tilalomra enyhítették a kényszerintézkedést – mondta el Szanka Ferenc, a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője a Magyar Hírlap kérdésére.
A csoportvezető ügyésztől arról is érdeklődött a lap, vannak-e a büntetőeljárásban védett tanúk. Budai Gyula fideszes politikus arra kérte az ügyészséget, biztosítson tanúvédelmet „a Czeglédy–Gyurcsány-ügy” tanúinak.
Szanka ennek kapcsán kifejtette, a kérelmet a tanúnak kell indítványoznia, s a nyomozó hatóság jogosult dönteni. Ez jelentheti a tanú személyes adatainak zárt kezelését, a tanú kilétének titkosítását, sőt a tanú fizikai védelmét is – tette hozzá –, ám, hogy ebben az ügyben történt-e ilyen jellegű intézkedés, az a nyomozás érdekei miatt nem nyilvános.
Más forrásból a Magyar Hírlap megtudta, a Budapesti Nyomozó Ügyészség hamis tanúzás gyanújával 2016 óta folytat eljárást Czeglédy cégének, a Human Operator Zrt.-nek egy 2006-ban történt üzletrészeladása kapcsán.
Jelesül egy szállodáról van szó, amit kilencvenegymillió forintért értékesítettek Czeglédyék, s az adásvétellel kapcsolatos okiratok között „elfelejtettek” feltüntetni egy kétszázhárommilliós tagi kölcsönt. Ennek a pénznek nyoma veszett, s a nyomozás tárhatja fel, hova tűnt a pénz.
A baloldal ügyvédjével szemben egy harmadik ügyben gazdasági csalás miatt folyik büntetőeljárás.
Forrás: MTI