Hagyományos tanítással indul a tanév kedden, az iskolák most dolgozzák ki a járványügyi védekezés részleteit az Emberi Erőforrások Minisztériuma 70 pontos intézkedési ajánlása alapján.
A Ripost értesülései szerint a vírus elleni védekezés miatt sok helyen hosszabb lesz a tanítási nap.
A lap számos iskolát megkérdezett, hogyan oldják meg a járványügyi ajánlások betartását.
„Sok szervezést igényel az idei tanévkezdés. A tanárokkal közösen ötleteltünk a héten, kitaláltuk, hogy az udvarhasználathoz is órarendet készítünk. Úgy tervezzük, hogy az osztálytermek takarítását akkor végezzük, amikor a gyerekek ebédelnek„ – mondta egy IX. kerületi általános iskola igazgatója.
„Nálunk most végzik a fertőtlenítő takarítást, készítjük az új házirendet és reméljük, hogy nem kell újra bezárni az iskolát” – mondta egy Baranya megyei igazgató.
Központilag nem változtattak az iskolakezdés időpontján, ám sok iskola saját hatáskörben úgy döntött, később kezdi az oktatást. Egy III. kerületi iskolában az első néhány napban 8 óra helyett 8:30-kor csengetnek be az első órára, majd az így szerzett tapasztalatok alapján döntenek arról, maradjon-e az új időpont.
„ Tisztában vagyunk azzal, hogy a fél kilences kezdés kitolja a napot, később végeznek a diákok, de így elkerülhető, hogy a reggeli csúcsforgalomban utazzanak a diákjaink„ – indokolja az intézmény helyettes vezetője.
A megszokott 10 helyett 15 perces szünetek lesznek egy budai iskolában.
„Két tanóra között fertőtlenítik a tantermeket, arra pedig nem elég 10 perc ”– indokolta a döntést az egyik tanár. Sok iskolában az ebédidő tolódik ki, turnusokban ebédeltetnek, hogy az osztályok ne keveredjenek egymással.
A szülők különböző fórumokon vitatják meg, mely intézkedésekkel értenek egyet. Sokan aggódnak, hogy ha kitolódik a tanítási idő, nem érnek oda időben a gyerekek a különórára, edzésre.
„Egy iskolába járnak a gyerekeim, a kicsi tavaly volt elsős. Biztonságot adott neki, hogy a szünetben odamehetett a testvéréhez, ezért nekik rossz, hogy az osztályokat szétválasztják az udvaron. Megértem, hogy szükség van a járvány elleni intézkedésekre, de nehéz lesz ez a tanév”– mondta a portálnak Tóth Réka
„Elképzelni sem tudom, hogyan lehet a gyerekek között távolságot tartani, miként fognak érintkezés nélkül játszani„ – magyarázza Varga Kata. „Reméljük, megússzuk fertőzés nélkül és nem kell megint átállni a digitális oktatásra!”
A kép illusztráció
Forrás: Ripost