Mivel a strasbourgi emberi jogi bíróság is elutasította a tiltott pártfinanszírozásért megbírságolt Jobbik panaszát, Jakab Péter pártelnök arra következtet, hogy már az uniós bíróságot is „megvette a magyar diktatórikus kormány”. Azt a bíróságot, amelynél évek óta rommá perelik a Soros-civilek Magyarországot.
Van baj…
„A paranoid zavar vezető tünete a jól rendszerezett, sokszor gondosan kidolgozott téveszmék, téveszmerendszerek fennállása, melyek között belső logika érvényesül, és amelyek igazságtartalmában, valóságosságában a személy megingathatatlanul hisz.”
Ez áll a kézikönyvekben a közkeletű nevén üldözési mániának nevezett pszichés zavarról.
Nos,
hétfő reggel az ATV-n, amikor
Mint emlékezetes: az Állami Számvevőszék többek között azért rótt ki jelentős bírságot a pártra, mert Simicska Lajos, azóta lényegében felszívódott oligarcha, üzleti alapon felfoghatatlanul magas kedvezményeit kihasználva kampányoltak országosan a kormány ellen, így felmerült a tiltott pártfinanszírozás gyanúja is.
Jakab Péter most azon nyafog, hogy
mielőtt hozzájuk szaladt panaszkodni. Jogi szempontból ez a határozat két dolgot jelenthet: a Jobbik, amelynek elnöke sirámaiban többször is közölte, hogy Magyarországon az Állami Számvevőszék döntése ellen nem lehet fellebbezni, vagy nem tudott egy rendes beadványt eljuttatni Brüsszelbe, amely alátámasztja érveiket, vagy nem igaz, amit mondanak és lenne olyan jogorvoslati lehetőség, amelyet még nem vettek igénybe.
és lássuk be: a kormány számára legtöbb esetben nem éppen kedvező döntéseket hoztak.
Ráadásul amióta az ellenzéki politikusok a baklövéseik, vagy egyenesen rosszindulatú híreszteléseik miatt egyre gyakrabban kénytelenek bíróság előtt bizonyítani állításaikat,
Mindezek ellenére Jakab Péter azt bírta mondani az ATV-n, hogy a magyar kormány a nemzetközi multiknak adott milliárdos kedvezménnyel lényegében már az unió bíróságát is megvette. Bár látható, a Jobbiknak nem megy ez a pereskedési dolog, vélhetően nagyon nagy bajban lenne Jakab, ha ezt az állítását a bíróságon kellene bizonyítania.
Persze fennállhatnak beszámíthatóságot korlátozó körülmények, mint – például – a korábban említett paranoia egyik megnyilvánulási formája, az ún. „perlekedési téboly”. Ezt olyan betegeknél diagnosztizálják, akik
„általában több gondot okoznak a hatóságoknak, mint az egészségügynek. A beteg képzelt vagy valós sérelmek, igazságtalanságok miatt a hatóságokhoz folyamatosan beadványokat intéz, pereket indít”.
Ugye ismerős?!