Minden ami nem hagyományos megjelenés az tiltva lesz…
Kína kitiltja a “nőies” férfiakat a televízióból.
A Népköztársaság már most is tiltja az azonos neműek kapcsolatainak bemutatását a televízióban. Most a kormány a férfiasság minden nem-hagyományos megjelenésének véget akar vetni.
A Kínai Nemzeti Rádió és Televízió Adminisztráció (NRTA) szigorította a televíziós cenzúrát: a jövőben a csak az egyértelműen férfias megjelenésű férfiak szerepelhetnek a televízióban. Egy új utasítás szerint a műsorszolgáltatóknak “határozottan véget kell vetniük a nőies férfiak és más abnormális esztétikának.” A szövegben a “niang pao” szitokszót használták.
A “hazafias, erényes és művészi ethosz” a jövőben kötelező lenne a televízióban. Különösen a kulturális programok esetében kell figyelmet fordítani a vendégek kiválasztására.
Ennek oka, hogy különösen a dél-koreai és japán fiúbandák befolyásolják a kínai énekesek és színészek esztétikáját. Az elmúlt években számos kínai zenei együttes ért el nagy sikereket, olyanok amelyeket ezek a külföldi példák ihlettek. Ezek közé olyan együttesek tartoznak, mint a TFBoys, az Uniq, a Super Junior-M és az Exo-M.
A cenzúra másik oka a népköztársaság születési arányszámok változása. A hatóságok azt gondolják, hogy a “férfi” példaképek gyermekvállalásra ösztönözhetik a kínaiakat. Az elmúlt években a politikusok többször bírálták azokat a férfi sztárokat, akik sminket viselnek, és nem felelnek meg a hagyományos nemi sztereotípiáknak.
A hatóságok már 2016-ban betiltották az azonos neműek szerelmének ábrázolását a televízióban. Ez ahhoz vezet, hogy a nyíltan meleg férfiakat kivágják a nyugati műsorokból. Májusban például egy kínai tévéadó eltávolított egy jelenetet Riccardo Simonetti német előadóművészről, a “Jóbarátok: A találkozás” című amerikai tévésorozatból. Simonetti azt mondta, hogy meleg férfiként fiatalon olyan hajat szeretett volna, mint a Jóbarátok színésznője, Jennifer Anniston.
Az új televíziós szabályok más területeken is korlátozzák a televíziós csatornák szabadságát. Például nem mutathatnának többé valóságshow-kat – például a népszerű énekes castingokat. A sztároknak a jövőben “helyes politikai értékeket” is képviselniük kellene, és bírálniuk kellene a “rossz értékeket”.
Az akció hátterében a Hszi Csin-ping állam- és pártvezető által követett “nemzeti megújulás” áll. A cél a modern szórakoztatóipar visszaszorítása, és helyette “a hagyományos kínai kultúra, a forradalmi kultúra és a fejlett szocialista kultúra népszerűsítése”.
Forrás: elemi.hu