A Mississippiben élő Jessica Griffin aznap reggel szokásos módon költötte fel 5 éves lányát, de a kis Kailyn nem bírt felkelni az ágyból. A lábai olyan gyengék és erőtlenek voltak, hogy kiesett belőle.
Jessica először azt hitte, hogy a kislány csak elfeküdte a lábait, de később azt vette észre, hogy a gyerek beszéde egyre zavarosabb.
Mikor fésülés közben Kailyn fejbőrébe fúródva egy kullancsot talált, rögtön tudta, hogy baj van. Azonnal berohant a kislánnyal a kórházba és a vizsgálatok után kiderült, hogy a gyerek kullancsparalízist kapott a fertőzött állattól. Az orvos eltávolította az élősködőt és megnyugtatta az anyukát, hogy a kislány tünetei hamarosan csökkenni fognak.
„Megijedtem a szó hallatán, de Kailyn kezelőorvosa megnyugtatott, hogy az ijesztő tünetek az állat eltávolítása után fokozatosan elmúlnak majd.”
Jessica még időben vitte be a kislányát, mert a kullancsparalízis akár halált is okozhat.
Ha nem fedezik fel időben a gyerek légzése is leállhatott volna.
Vannak olyan észak-amerikai kullancsfajok, amelyeknek a mérge lentről felfelé induló bénulást okoz. A beteg csak akkor lesz jobban, ha a kullancsot időben megtalálják és kiszedik. A kislány állapota 12 óra múlva javulni kezdett, újra tudott járni és rendesen beszélni. Az anyuka pedig közzétette az esetet a Facebookján, hogy felhívja a figyelmet a kullancscsípés veszélyeire. Bejegyzésében arról ír, hogy a reggeli bénulásig a kislánynak semmilyen más tünetei nem voltak, egy éjszaka alatt változott meg az állapota.
„Mikor előző este lefektettem őt, még teljesen egészséges volt. Vagyis annak tűnt.”
Jessica szerint fontos, hogy minden szülő átnézze a gyerekét, hogy nincs-e benne kullancs.
„Nem tudom eléggé hangsúlyozni, mennyire fontos, hogy a szülők egy-egy kirándulás, túra vagy kerti játék után alaposan átvizsgálják a gyermekeiket, nincs-e bennük kullancs. Életet menthetnek vele.”
Magyarországon nem él kullancsparalízist terjesztő kullancs, de olyan igen, amely Lyme-kórt, agyvelő- és agyhártyagyulladást okozhat.
Forrás: nlcafe.hu