A pedagógusokat további ingyen munkára kötelezik, a magyar emberek kizsákmányolását és nyomorba döntését csak teljes összefogással lehet megállítani – mondta, majd hozzátette:
Folytatni kell a teljes összefogást, hiszen újabb, az alaptörvénynek is ellentmondó, alapvető jogokat fosztó tb-törvényt írt alá a káder-államfő. „Sok százezer ember esik ki most a rendszer alól”.
Kunhalmi szerint Magyarország – immár utolsó előttiként a bolgárok előtt – egyre jobban leszakad a V4 és az összes többi EU-s ország életszínvonalától – szemben a fideszes kormány összes ígéretével.
Kifejtette: hogyan kell helyesen eljárni akkor, ha például a munkáltató nem fizette be a tb-járulékot.
„Egy kormány soha nem hozhat olyan döntést, ami lényegében lenullázza a szolgáltatásokat bizonyos társadalmi csoportoknál. Megvan a lehetőség arra, hogy a járulékot behajtsa: hozzon olyan szabályokat, ahol rákényszeríti a munkáltatót, hogy ezt fizesse be.”
Az alapvető állami szolgáltatásokról a szocialista politikus kijelentette, szerinte az állam szó szerint az emberek életén spórol.
„Nem lehet elvenni az emberektől az ellátást, nem lehet elvenni a tudást, az oktatáshoz való hozzáférést, és még hosszan sorolhatnánk! Ehelyett most a saját állampártjára költ a költségvetésből a jelenlegi magyar kormány – például az oktatáshoz meg az egészségügyhöz képest.”
A pedagógusok kizsákmányolásáról szólva, az MSZP oktatáspolitikusa elmondta, a pedagógusoknak megígérték, hogy a mindenkori minimálbérhez fogják kötni a bérüket, ám ezt az ígéretet – szokásához híven – nem teljesítette a kormány.
Kunhalmi kifejtette: az emberek nem szűnő kizsákmányolásával szemben, mindenki számára világosan egyetlen dolgot lehet csak tenni: leváltani a jelenlegi hatalmat.
Az ellenzék szerint, ennek három feltétele van: egy közös miniszterelnök-jelölt, a 106 egyéni választókerületben egy az egy ellen kell indulni, és kell egy közös lista. Kunhalmi elmondta: utóbbira azért van nagy szükség, mert a jelenlegi kormányszövetség egységes jobboldali tábora – egy sokkal demokratikusabb választójogi törvény mellett, egy sokkal demokratikusabb felépítésű rendszerben is – előnyt élvezne.
„Itt nem egyik vagy másik pártról van szó. Arról van szó, hogy mit tud a köztársaságpárti összefogás produkálni. Ehhez mindenkire szükség van, minden félszázalékra, a szakszervezetekre, civilekre ahhoz, hogy egy nagy egységbe kovácsoljuk magunkat. Három a magyar igazság, kell ez a három feltétel.”
A kormányváltás menetrendjéről elmondta, először az alapelvekben kell megállapodni, és ezt a DK és a Momentum vezetői is megerősítették.
„Együtt kell indulni, és az egyik legfőbb eszközünk az előválasztás lesz. Most egy igen nagy rész-sikert értünk el, de tovább kell mennünk és együtt kell működnünk a sikeres kormányváltás érdekében!”