Az önjelölt miniszterelnök-jelölt szerint a tanárok és az orvosok „lefektethetnék” a kormányzatot, egyébként nem lehet tudni, mikor jön el a pont, amikor Tunéziához hasonlóan idehaza is kitör a forradalom.
Márki-Zay az ATV-ben megint „leminősítette” az átlagos Fidesz-szavazót, egy elszólásából pedig az derült ki, a főszerkesztő feje fölött gyakorlatilag szemberebbenés nélkül szerkesztgetné a közpénzből fenntartott városi tévét.
A Mindenki Magyarországa Mozgalom elnöke ismét kijátszotta a forradalmi kártyát. Márki-Zay Péter, az ellenzék egyik önjelölt miniszterelnök-jelöltje a balliberális ATV A nap híre pénteki adásában az Index-ügy kapcsán arról szónokolt, nem lehet tudni, mikor lesz az a pont, amikor végleg besokall a magyar társadalom, és adott esetben bekövetkezik a robbanás. Mint arról korábban számtalan cikkben írtunk, a balliberális politikustól nem áll távol a Molotov-koktélos népfelkeléssel, a vezető politikusok bebörtönzésével, netán felkötésével, ha úgy tetszik: a lámpavasakkal való riogatás, most megint ebből adott ízelítőt.
Azt állította, a „pártállam” folyamatosan veszi el az emberek szabadságait, és „sokan nem értik meg, hogy mekkora hatalma van egy orvosnak vagy egy tanárnak”. Szerinte ugyanis „hogyha a matematika-fizika szakos tanárok fölállnak, és azt mondják, hogy ezt ők így nem vállalják, összeomlik a magyar oktatás. Hogyha az orvosok úgy döntenek, hogy ők nem vállalják azt a munkát, az a bért, vagy nem hajlandóak kiüríteni kórházakat teljesen indokolatlanul a koronavírus-járvány idején, életeket veszélyeztetve, akkor ők sarokba tudják szorítani ezt a kormányzatot”, azaz „lefektethetnék” az Orbán-kormányt.
Majd még tovább ment, és arról értekezett, Szerbia és Tunézia példáját figyelembe véve nem elképzelhetetlen, hogy forradalom dönti meg a regnáló hatalmat. Ez a gondolatmenete már a kormánypártisággal nem vádolható Krug Emília műsorvezetőnek is sok volt, le is intette a revolucionista balliberális politikust (lásd az alábbi párbeszédet):
„– Rossz példának ott van Milosevic: porig kellett bombázni Szerbiát ahhoz, hogy vagy legalábbis a hídjaikat és jó néhány infrastrukturális berendezést, hogy a szerb nép fölébredjen. […] Másrészt ott van, én mindig a tuniszi zöldségesnek szoktam a példáját mondani, amikor annyira elkeseredett – egy magánember, egy piaci zöldségárus –, hogy fölgyújtotta magát Tunisz főterén, akkor kirobbant a forradalom, és a harmincéves diktátor uralmát elsöpörte egyből.
„– Na, remélem, hogy ez a két példa nem lesz irányadó azért ideahaza…
– Ezt nem lehet tudni, ez nem matematika.
– De legyen úgy, hogy nem…”
A műsorban szó esett a balliberális IDEA Intézet egy nemrégiben ismertetett kutatásáról is, mely arra a következtetésre jutott, hogy „a Fideszt támogatók átlagéletkora 45 év, relatív többségük szakmunkásképzőt végzett, illetve majd kétharmaduk kisebb városokban vagy községekben él”. Ennek kapcsán ragadtatta magát a minap Gulyás Balázs ellenzéki publicista arra a hírhedtté vált kirohanásra, miszerint „TANULATLAN, VIDÉKI, IDŐS EMBEREK képezik a Fidesz táborát, de vannak kétmillióan, és együtt vannak kétmillióan, tehát ők a legnagyobb kisebbség.” Nos, a felmérést kommentálva Márki-Zaynak is sikerült egy félmondattal leminősítenie az átlagos Fidesz-szavazót – hiszen tudjuk, ő soha, de soha nem minősítgeti a kormánypárti szimpatizánsokat… –, mondván: „sokkal könnyebb úgy manipulálni egy lakosságot, ha a hírek értelmezéséhez nincs meg a tapasztalat, a felkészültség, a tájékozottság vagy éppen a nyelvtudás”.
Az MMM-vezér egy elszólásából pedig az is kiderült ki, a kinevezett főszerkesztő feje fölött gyakorlatilag szemberebbenés nélkül szerkesztgetné (szerkesztgeti?) az adófizetői tízmilliókból, közpénzből fenntartott városi tévét. Márki-Zay megismételte korábbi eszmefuttatását, miszerint kellene egy „ellenzéki MTI”. Ennek kapcsán pedig azt mondta – mintha tehát ő lenne a helyi médiacentrum, azaz közpénzből fenntartott propagandaközpont főszerkesztője! –, hogy „mi például Hódmezővásárhelyen a helyi televízióban leadnánk szívesen országos híreket, hogy ha ezt megkapnánk készen. Én szoktam erről Karácsony Gergellyel kezdve ugye sokakkal beszélni.” Tehát határozottan úgy érzi és úgy hiszi, politikusok feladata, hogy „hiteles” (értsd: kormányellenes) országos hírek megosztását szervezgessék, és ezek leadását intézgessék a sajtóban. E helyütt emlékeztetnénk: a kormánypártisággal nem vádolható Mérce főszerkesztője korábban felhívta Márki-Zay figyelmét: fogalmilag kizárt, hogy egy politikus szabad és független sajtót építsen. És ennyit akkor arról, mennyire „függetlenobjektív” és politikai befolyástól mentes a Márki-Zay-média…
Elismerte, a balliberális önkormányzatok dolgoznak ugyan az „ellenzéki MTI” ügyén, de nem nagyon haladnak vele előre. E tekintetben egyébként különösen pikáns, hogy Gyurcsányné Dobrev Klára, a DK EP-képviselője a minap éppen az ATV-ben azt feszegette, az ellenzéki önkormányzatoknak (közszolgálati) feladata lenne a „szabad”, azaz a balliberális országos média, akár egy új Index finanszírozása. Szerinte ha ez be is következne, és az ellenzék működtetne egy ilyen portált, nem kellene attól tartani, hogy a politikusok beleszólnak az újságírók munkájába, és megmondják, mit írjanak, hiszen „az ellenzéknek nem ez a kultúrája”. (Sic!)
A hivatalosan Hódmezővásárhely vezetésére felkent Márki-Zay Péter amúgy a bő félórás műsorban szokásához híven egyszer sem ejtette ki Hódmezővásárhely nevét, de vagy fél tucatszor név szerint, illetve „burkoltan” Mészáros Lőrincet és Tiborcz Istvánt. Nem beszélt sem arról, hogy a kormányhivatal a súlyosan jogszabálysértőnek és Alaptörvény-ellenesnek minősített „spiclitörvényének” visszavonására szólította fel, hogy sikerült elszerencsétlenkednie az ötmilliárdos könyvtár-, tudásközpont- és mélygarázsprojektet, illetve hogy ország-világ röhög a kétezres kisközségtől, Székkutastól koppintott birkaprojektjén, melynek keretében rackákkal rágatná le a közterületeket beborító gaztengert.
Forrás: promenád