Ehetetlen zöldségek, GMO, és vegyszerek!
A felvágottakban található nitrites pácsóból gyomorrákot okozó nitrozamin képződhet, a színezők pedig kárminsavat tartalmaznak, ami egy trópusi rovarból származik.
Egyes szakemberek szerint az élelmiszeripar már rég nem az emberek élelmezéséről, hanem a megbetegítésükről szól…
Az ömlesztett sajt, a felvágottak vagy az üdítők, amelyekből gyereknek egy kortyot és egy falatot sem lenne szabad enni-inni, akkora károkat okoznak a szervezetnek, hogy azt a tudományos kutatások még jelenleg sem képesek teljes mértékben feltérképezni.
Nagyon sokan sejtik és tudják is, hogy az élelmiszeripar nagyon durva vegyszerekkel dolgozik.
Gondoljunk csak az úgynevezett ragasztott húsokra. Sok sonka és felvágott ugyanis nem egyetlen állatból van, hanem akár 3-4 állatból van „összegyúrva, összeragasztva”.
Bár maga a ragasztóanyag természetesnek mondható, mégsem vizsgálták soha hosszútávú hatásait, ez pedig kritikus lehet a jövő generációinak egészsége szempontjából…
Egy 2009-es előadás szerint az amerikai topséfek 40 százaléka használt a húsok előkészítésénél egy olyan enzimet, amivel a darabokat szinte észrevétlenül lehet összeforrasztani, például azért, hogy nagyobb szeletet tudjanak használni. A fehér por formában forgalomba kerülő Activa TG-t gyártó japán Ajinomoto cég a világ legnagyobb nátrium-glutamát-előállítója, és nem kevesebbet állít magáról, mint hogy ő az umami felfedezője. A húsban levő fehérjék aminosavkötéseit segíti elő (főleg a lizin és a glutamin aminosavakét) sejtszinten.
A húsragasztó elsődleges felhasználási körét nem nehéz kitalálni. A nyesedékből előállítható szép nagy darabokat az éttermek és bármilyen ipari feldolgozással foglalkozó cég extraprofittal tudják hasznosítani.
A ragasztott húsnak ráadásul megvan az az előnye is, hogy egyáltalán nem olyan könnyű kiszúrni a csalást: maguk a séfek sem mindig tudják megmondani, hogy egy megfelelően elkészített steak ragasztott húsból vagy rendes húsból készült-e.
És akkor a GMO zöldségekről és gyümölcsökről még nem is beszéltünk, melyeknek a hosszútávú egészségügyi hatásait szintén nem vizsgálták alaposan.
Ellenben az már most kimutatható, hogy összefüggés van a daganatok kialakulása és a GMO fogyasztása között.
Forrás: avilagtitkai