Hétfőn is tüntettek az állami média Kunigunda úti székházánál. A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma levélben kéri Áder János köztársasági elnököt, hogy ne írja alá a munkavállalók helyzetét rontó, a közelmúltban elfogadott törvénymódosításokat.
Ha Áder János köztársasági elnök aláírja a rabszolgatörvényt, akkor elindul a sztrájkok szervezése – mondta a hétfői tüntetésen Székely Tamás, a Magyar Szakszervezeti Szövetség alelnöke az Index tudósítása szerint. Székely szerint nemcsak a pártoknak kell összefogniuk, hanem a munkahelyeken is össze kell fogni, általános sztrájkot csak egyszerre tudnak csinálni.
„Fogjunk össze, és legyen sztrájk” – mondta Székely.
A magyar törvényhozás nem teljesíti azt a rendeltetését, hogy az egyébként nem egyenrangú felek közötti jogkülönbséget csökkentse és azt az egyensúly felé közelítse – írta a köztársasági elnöknek címzett levelében Földiák András, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) elnöke, aki arra kéri a köztársasági elnököt, hogy ne írja alá a Munka törvénykönyvének módosítását, amely többek közt lehetőséget ad a túlóra megemelésére. A legfeljebb 36 hónapos munkaidőkeret a SZEF szerint ellentétes az európai irányelvvel.
A szakszervezetek szerint a közszolgálati munkavállalók helyzetét nem csak a munkaidő-szervezésre vonatkozó törvénymódosítás rontja tovább. A kormányzati igazgatásról szóló törvénytervezet még durvábban sújtja az e területen dolgozókat: alacsonyabb lesz a bértáblájuk, végleg megszűnik a cafeteria, csökken a jubileumi jutalom, 5 teljes nappal kevesebb lesz a szabadság – hívták fel a figyelmet levelükben a szakszervezetek.
Hétfőn este elhagyta az állami tévé Kunigunda úti épületét az a tucatnyi ellenzéki politikus, akik a vasárnap esti tüntetés óta bent tartózkodtak a tévészékházban. Az MTVA feljelentést tesz a behatolók ellen, Szél Bernadett és Hadházy Ákos ellenzéki politikusok pedig amiatt, hogy vegzálták őket a biztonsági emberek – írta a hvg.hu.