Site icon Mai Világ

Remek hír: megugrott a fizikai dolgozók bére – még több juttatás várható

Budapest, 2016. szeptember 10. Tízezer és húszezer forintos bankjegyek egy pénztárcában. Magyarország ma is hivatalos fizetőeszközét, a forintot, 70 évvel ezelőtt, 1946. augusztus elsején vezették be. A pengőt felváltó új pénz nevét I. Károly történelmi aranyforintjáról kapta. MTVA/Bizományosi: Faludi Imre *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó készítője közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt.

Hirdetés

Tíz százalék felett növekedett a betanított munkások bére, az ütem pedig még tovább gyorsulhat.

Az idei év harmadik negyedében 980 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére, ami 14 százalékos növekedés az előző év azonos időszakában mért 860 forinthoz képest – derült ki a Trenkwalder felméréséből. A gyorsuló bérnövekedés ellenére a felsőbb kategóriákban továbbra is lassan változnak a bérek, a középvezetői körben mindössze 3,9 százalékos bérnövekedés tapasztalható, ugyanakkor ebben a körben a korábbinál magasabb lett a bónuszok, bérpótlékok aránya.

A fizikai dolgozók körében a szakmunkások 1020 forintos, a betanított munkások 940 forintos átlagos órabérre számíthatnak. Régiós szinten erős eltérések tapasztalhatók, akár negyedével is eltérhetnek az órabérek: míg Dél-Dunántúlon és az Észak-Alföldön ma 850 forint körüli átlagos órabérre számíthat egy fizikai dolgozó, ez az érték Közép-Dunántúlon, illetve Közép-Magyarországon már jóval 1100 forint felett alakul.
Az egyre több szektort érintő munkaerőhiány miatt nem meglepő a gyors bérnövekedés, a fokozódó munkaerő-kereslet hatására már az év végén újabb növekedési hullám várható – mondta a Trenkwalder munkaerő-kölcsönzési üzletágának vezetője. Hamrák Viktor hozzátette: az év elején a várakozások szerint mintegy 9 százalékos minimálbér-emelésre kerülhet sor, ami szintén komoly hatást fog gyakorolni az alacsonyabb fizetési kategóriák bérszintjeinek alakulására.

Az 500 és 800 ezer forint közötti havi bruttó fizetési sávban dolgozó alkalmazottak esetében a béremelkedés mértéke 2017 harmadik negyedévéhez képest átlagosan 3,9 százalék volt. Figyelembe véve az infláció immár 3 százalék körüli szintre emelkedését, ez gyakorlatilag mindössze 1 százalék körüli reálbér-növekedést jelent ezen a vezetői szinten. A kiegészítő elemek bérhez viszonyított aránya ugyanakkor elérte a 15 százalékot, ami gyorsulás a korábbi évek 8-10 százalékos szintjénél – mondta Hajnal Péter, a BDO Magyarország könyvelési, bérszámfejtési és outsourcing üzletágának partnere.

Forrás: privatbankar

Hirdetés
Hirdetés
loading...
Exit mobile version