Site icon Mai Világ

Trump nagy dobásra készül

Hirdetés

Jason Miller szerint, aki Donald Trump volt elnök vezető tanácsadójaként dolgozott, a volt elnök fontolóra veszi, hogy a közeljövőben saját közösségi média platformot indít, miután gyakorlatilag kitiltották az internetről.

Miller észrevételei a SiritXM 125-nél, a Breitbart News szombati megjelenésekor jelentek meg

“Arra számítanék, hogy látni fogjuk, hogy az elnök újra megjelenik a közösségi médiában” – mondta Miller. “Legyen szó akár egy meglévő platformhoz való csatlakozásról, akár az új platform létrehozásáról, számos különböző lehetőség és számos különféle találkozó van, amelyet ezen a fronton tartottak. Semmi sem küszöbön áll ezen. ”

Miller folytatta, hogy kifejtette, hogy a Trump társadalmi hálózatát valami úgynevezhetjük, mint „Trumper”, és hogy a volt elnök saját új platformjának létrehozásáról vagy egy jelenlegi, Trump-barát platformmal való egyesítésről vitázik.

– Minden lehetőség terítéken van – mondta Miller. „Számos dologról folyik a vita. Maradj velünk, mert tudod, hogy visszatér a közösségi médiába. Csak valahogy kitaláljuk, melyik sugárútnak van a legtöbb értelme.

Hirdetés

Január közepétől, Joe Biden demokrata elnök beiktatása előtt, a Facebook operatív vezérigazgatója, Sheryl Sandberg azt mondta az NBC News-nak, hogy a közösségi hálózat “nem tervezi” Trump határozatlan idejű eltiltásának bármikor történő feloldását.
A Twitter eközben véglegessé tette a volt elnök számlájának betiltását. “Nem ünneplem és nem vagyok büszke arra, hogy ki kell tiltanunk a @realDonaldTrumpot a Twitterről” – írta Jack Dorsey, a Twitter vezérigazgatója egy cérnában, amelyben kifejtette cégének lépését, hozzátéve: “Úgy gondolom, hogy ez volt a helyes döntés a Twitter számára.”

Potenciális létező alternatívák, amelyekhez Trump csatlakozhat, többek között Parler, akivel az akkori elnök kampányért felelős tisztviselői állítólag tavaly nyáron találkoztak, hogy megvitassák Trump csatlakozását a platformhoz, vagy a Gab, egy másik platformot, amely sikeresen küzdött a Szilícium-völgy és a pénzintézetek feketelistájával szemben. Ha Trump megpróbálja felépíteni a saját platformját, ez hatalmas vállalkozás lenne, és sok befektetést és technológiai infrastruktúrát igényelne. Személyiségével és támogatóival – 75 millió amerikai szavazott rá 2020-ban, ami a legtöbb szavazat, amelyet egy ülő elnök valaha kapott a történelem során -, ami ezt táplálja, sikeres lehet.

Trump már régóta küzdött a nagy technikával, és a Breitbart News -nak tavaly augusztusban az Ovális Irodában adott exkluzív interjújában elmondta, hogy a 100% -ban a nagy techcégek, például a Twitter, a Facebook és a Google megpróbálják ellenőrizni az amerikaiak által látott információkat. – Van valami kétsége? Trump megkérdezte, hogy megpróbálják-e ellenőrizni a nyilvánosság felé irányuló információáramlást.

“A techcégek nagyon tisztességtelenek ebben és a szólásszabadságban” – mondta Trump a Breitbart Newsnak. “Nagy problémát jelenthet számukra a megfelelő időben.

Hirdetés
Hirdetés
loading...
Exit mobile version