Itthon

Szaftos kis történet: Gyurcsányék 4 milliárd dollárt mentettek ki Indonéziába?

Hirdetés

Gyurcsány Ferenc számol azzal, hogy ha a politikai hatalmát elveszíti, akkor a vagyonát is elkobozhatják, nehéz idők várhatnak rá. Ezért a pénzét több, Európától távoli helyre menekíti. Ezek közül az egyik legjelentősebb Indonézia, ahol a mögötte álló Apró–Dobrev család régi szocialista kapcsolatai vannak a segítségére.

Magyarország Indonéziában a legnagyobb befektetők között szerepel, megelőzve számos nagyobb európai államot. Valójában nem Magyarország a befektető, hanem az Apró Piroska irányítása alatt álló bűnszövetkezet. Indonéziában a régi szocialista vezetőknek kijáró olajfestményes fogadtatásban részesül Gyurcsány, de nem őt üdvözli a szöveg, hanem a feleségét, Dobrev Klárát, rámutatva az ügy valódi gyökereire.

Itt a Dobrev-családot ismerik igazán. Az üzlet évek óta épül Indonéziában, folyik a vagyonmenekítés. Egy olyan államba, ahonnan semmilyen magyar kormány nem hozhatja vissza a pénzt.

A Garvox Enterprises megvásárolt Dél-Szumátrán egy szénbánya vidéket Banyuasin térségében, 6 milliárd tonna szénkészlettel. A szenet vasúton, közúton eljuttatják az erőműbe, ahol áramot állítanak elő, amit eladnak Indonéziának, a maradék szenet a Bagan Siapi-Api-i kikötőig juttatják és eladják a szabadpiacon.

Az üzlet élvezi a Dél-Szumátrai katonai kormányzó támogatását is.
A befektetés nagysága 2006-ban 300 millió euró volt, az indonéz vezetőknek javasolt teljes tervezett befektetési érték 4 milliárd dollár. Az Apró-klán eddigi indonéziai befektetéseinek az értéke egy milliárd dollár.

Hirdetés


A felvételen Dobrev Klára, Gyurcsány Ferenc, az indonéz elnök és Apró Piroska

A Garvox céget hivatalosan Kern József vezeti, aki egykori tulajdonosa a boldogtalan Hospinvest-csoportnak, amely kórházprivatizációval foglalkozik. Leghírhedtebb tettük az egri kórház esete, és sajnos sok másik kórházunk is. A veszteség itt is a magyar állam, azaz a mi nyakunkba maradt.

Számos magyar egészségügyi vállalkozás jelenlegi tulajdonosa a Diagon-csoport, 300 millió eurója sosem volt, a pénz Gyurcsányéktól származik.

Az egészségügyi privatizáció és a magánbiztosítók létrehozása révén gigantikus állami jövedelmeket lehetett volna törvényesen külföldön befektetni. Ezért nem engedett Gyurcsány Ferenc, és ezért kellett elszenvednie az MSZP-nek egy népszavazási vereséget. Magyarországon minderről soha egy szó sem jelent meg a sajtóban. Indonéziában nem ennyire szégyenlősek. A legbefolyásosabb lapok büszkén számolnak be Apró elvtársnő és Gyurcsány elvtárs üzleteiről.

Hirdetés

Remélem, most tisztább lett a kép, miért jutott Magyarország lejtőre? Az államadósságot kifizetni, vagy a hitelfelvételt lefékezni, hogy ne zuhanjon még jobban a leejtőn az ország, ez ma már lehetetlen.

Forrás: Nemzeti Hírhálón megjelent írás alapján

sokkaljobb.hu

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!