Rettegnek a britek: özönlenek az illegális „menedékkérők”
Az elmúlt hónapokban ugrásszerűen megemelkedett Angliában a Doveri-szoroson keresztül érkező illegális bevándorlók száma. A Brit-szigeteket Franciaországtól elválasztó 50 kilométer széles tengeri szorosból csak ezen a hétvégén 227, lélekvesztőkön hánykolódó illegális bevándorlót mentett ki a brit partiőrség. A francia kollégáik pedig 77 migránst tartóztattak fel, és fordítottak vissza Európa irányába a partközeli vizeikről – írja a Breitbart.
A nagy-britanniai migrációs helyzet hétről hétre fokozódik, és annak ellenére érkezik egyre több bevándorló Franciaországból, hogy a határok elviekben hermetikusan le vannak zárva a koronavírus-járvány miatt. A kialakult helyzettel kapcsolatban már több politikus is kifejezte a nemtetszését.
A Brexit Párt elnöke, Nigel Farage például úgy fogalmazott a közösségi oldalán, hogy ez a helyzet egy „invázió kezdete.”
„6 illegális migránsokat szállító csónak tartózkodik jelenleg a csatornán, ami egy újabb rekord a tegnapi számokhoz képest. Ne várjuk ezzel kapcsolatban híradást a főáramú médiától, ők mélyen hallgatnak a kialakult helyzetről. És még hány hajó lehet odakint a nyílt vízen, amiről még tudomásunk sincs?” – írta a Facebook-oldalán az egykori EP-képviselő szombaton.
Sokan attól tartanak, hogy az Egyesült Királyságba érkező bevándorlók koronavírus-fertőzöttek lehetnek, ugyanis a többségük a francia Calais- és Dunkirk-környéki befogadóközpontból indultak útnak, ahol már több megbetegedést is regisztráltak. Ezekre az aggodalmakra a brit belügyminisztérium szóvivője azt mondta, hogy„a migránsokat kivétel nélkül Doverbe szállítják, ahol mindenkit alapos orvosi vizsgálatnak vetnek alá.”
Nagyobb gond azonban, hogy a szorosból kimentett bevándorlók annak ellenére is benyújthatják a menedékkérelmüket az Egyesült Királyságban, hogy a biztonságosnak számító Franciaországból érkeztek. Ezt az Európai Unió migrációs szabályai teszik kötelezővé, amit a britek egyelőre nem hagyhatnak figyelmen kívül, ugyanis jogi értelemben még tagjai a politikai és gazdasági integrációnak.
A Migration Watch UK nevű agytröszt nemrég kiadott jelentése szerint 2018 eleje óta 3200 illegális bevándorló érkezett a brit partokra gumicsónakokon, és ugyanebben az időszakban csak 155 menedékkérőt toloncoltak vissza Franciaországba, vagy a származási országukba.
Forrás: Ripost
A kép illusztráció