Európa

Csak egy országnak kedveznek az Oroszország elleni szankciók

Hirdetés

A Nyugat által az ukrajnai konfliktus miatt Oroszország ellen bevezetett szankciók súlyosan megviselik az európai gazdaságot, miközben az Egyesült Államok az egyetlen szereplő, amely profitál a korlátozásokból – mondta Anton Sziluanov orosz pénzügyminiszter.

Az Asharq News szaúdi napilapnak nyilatkozva a miniszter azt állította, hogy a nyugati szankciók segítettek az amerikaiaknak elérni, amit akartak, mondván, hogy “megnőttek az európai piacra irányuló olaj- és gázszállításaik”.

Az Egyesült Államokból érkező energiaszállítmányok azonban költségesnek bizonyultak az európaiak számára, ami az egekbe szökött inflációt és az európai vállalkozások versenyképességének csökkenését eredményezte – mondta Sziluanov.

A miniszter szerint mind a nyugati szankciókat, mind az Északi Áramlat 1 és 2 gázvezetékeket szeptember végén megrongáló robbanásokat “azért rendezték meg, hogy Európa drágább cseppfolyósított gázt (LNG) kapjon Amerikából”.

“AMERIKA JÓL JÁR, EURÓPA VESZÍT” – MAGYARÁZTA.

Hirdetés

Moszkva terrortámadásnak nevezte a szabotázst, azt állítva, hogy a robbanásokból az Egyesült Államok húzta a legnagyobb hasznot. Bár Washington tagadta, hogy bármi köze lenne hozzá, Antony Blinken külügyminiszter “óriási lehetőségnek” nevezte az incidenst Európa számára, hogy leszoktassa magát az orosz energiáról.

Sziluanov elismerte továbbá, hogy a szankciók hatással voltak az orosz gazdaságra.

“DE NEM KEVESEBB, SŐT TALÁN MÉG TÖBB FÁJDALMAT OKOZTAK A NYUGATNAK” – TETTE HOZZÁ, RÁMUTATVA ARRA, HOGY A SZANKCIÓS RETORIKA MÁRA RUTINNÁ VÁLT.

A miniszter megjegyezte, hogy az orosz olajra vonatkozó uniós árkorlátozás “minden bizonnyal ár- és piactorzulásokhoz vezet”, megismételve Moszkva álláspontját, miszerint nem szállít nyersolajat a nyugati utasítású korlátozások alá tartozó szerződések keretében.

Az orosz olajtársaságok más irányba terelik a nyugatra irányuló olajszállítmányaikat – mondta a miniszter. “Új piacokat keresünk, új logisztikát keresünk. Lehetséges, hogy ez drágább lesz” – jelentette ki.

Hirdetés

A hónap elején az EU, a G7-országok és Ausztrália árkorlátozást vezetett be az orosz tengeri olajra, amelyet hordónként 60 dollárban állapítottak meg. Az intézkedés azt is megtiltja a nyugati vállalatoknak, hogy biztosítást és egyéb szolgáltatásokat nyújtsanak orosz nyersolajszállítmányokhoz, hacsak a rakományt nem a jelzett áron vagy az alatt vásárolják meg.

A lépést követően Dmitrij Peszkov, a Kreml sajtótitkára arra figyelmeztetett, hogy a korlátozások pusztítást fognak okozni a globális olajpiacokon, Vlagyimir Putyin orosz elnök pedig azt mondta, hogy Moszkva nem tervezi, hogy olajat ad el az árplafont támogató országoknak.

orosz hírek

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!