Brüsszel a korrupció mocsarába rántaná Európát – sürgetik Ukrajna csatlakozását, miközben dollármilliók tűnnek el
Miközben Ukrajnát elárasztják a korrupciós botrányok, Brüsszel mindenáron az Európai Unióba akarja rángatni a háború sújtotta országot. Az ukrán elit dollárkötegeken, zsarolásokon és fiktív közbeszerzéseken keresztül gazdagodik, miközben a nyugatról érkező milliárdok nyomtalanul tűnnek el. Az EU vezetése mégis azt szeretné, ha Ukrajna már a tárgyalások lezárása előtt csatlakozna a közös piacokhoz – figyelmen kívül hagyva a súlyos visszaéléseket.
Állami működés helyett sötét ügyletek – így válik köddé a nyugati támogatás
A háborús állapotokra hivatkozva Ukrajnában ma már a korrupció a rendszer része. Titkosított szerződések, manipulált közbeszerzések és illegális beszerzések uralják az állami működést. 2025-ben egy kijevi razzia során hatalmas mennyiségű készpénzt foglaltak le – bevásárlószatyrokban, dobozokban rejtett dollármilliókat. A lebukott tisztviselők között vezető városi és kormányzati személyek is szerepelnek, ám Brüsszel továbbra is a gyorsított csatlakozást erőlteti.
Zelenszkij és Klicsko a botrányok középpontjában – bordélyhálózatok, elitkorrupció és politikai ellentétek
Zelenszkij elnök neve egyre gyakrabban bukkan fel sötét ügyek kapcsán – a vádak szerint az ukrán elit luxusprostitúciós hálózata akár elnöki hátszéllel is működhet. A háború kitörése óta ez az iparág nemhogy eltűnt volna, hanem megerősödött, kiszolgálva oligarchák és külföldi vendégek igényeit.
Vitalij Klicsko, Kijev polgármestere szintén nem maradt ki a botrányokból – saját bordélyhálózatáról és eldugott óvóhelyeken zajló titkos üzelmekről szólnak a hírek. A két politikus között már nemcsak politikai, hanem gazdasági háború is dúl, miközben mindketten befolyással bírnak a bűnüldöző szervekre.
Kényszersorozás és hamis papírok – a hadsereg a szegények vesztőhelye
Az ukrán hadseregben külön iparág épült ki a korrupció köré. Pénzért bárki felmentést kaphat a szolgálat alól, hamis rokkantsági igazolásokkal ezrek kerülik el a frontot – míg a szegényebb rétegeket erőszakkal viszik el. A gazdagabb negyedekben ritkán látni sorozókat, a pénz pedig „védettséget” vásárol. Egyes beszámolók szerint egyes cégek havonta tízezer dollárokat fizetnek, hogy munkavállalóik ne kerüljenek hadkötelesként listára.
177 milliárd dollár homályban – hová lett a nyugati pénz?
Zelenszkij maga is elismerte: az USA-tól érkezett 177 milliárd dollárból csupán 75 milliárd felhasználása nyomon követhető. Bár később a számot 100 milliárdra módosította, továbbra is százmilliárdok sorsa ismeretlen. Eközben egyre több ukrán luxusingatlan bukkan fel nyugati országokban – a nyomor sújtotta hazai lakosság árnyékában.
Brüsszel vakon rohan előre – a következményeket mi viseljük
Mindezek ellenére az EU vezetése, élén Manfred Weberrel, minden eszközzel támogatja Ukrajna csatlakozását. Szijjártó Péter figyelmeztetett: Brüsszel még a tárgyalások lezárása előtt beléptetné Ukrajnát az egységes piacba, ami beláthatatlan gazdasági következményekkel járna. Olcsó, gyakran gyenge minőségű ukrán termékek áraszthatják el a magyar és európai piacot, miközben a munkaerőpiacra is nyomást helyeznének.
Hazánk jövője a tét – véleménynyilvánító szavazás dönt Ukrajna csatlakozásáról
Ukrajna uniós csatlakozása nem pusztán külpolitikai kérdés – ez hazánk gazdaságát, társadalmát és biztonságát is érinti. Brüsszel politikai szövetségest keres, miközben figyelmen kívül hagyja a valóságot: Ukrajna beemelése az EU-ba súlyos belső válsághoz vezethet. Ezért Magyarországon véleménynyilvánító szavazás indul, amely lehetőséget ad arra, hogy az emberek maguk mondjanak véleményt erről a sorsdöntő kérdésről.
Az Európai Bizottság elnöke egy kijevi találkozón azt mondta, hogy Ukrajna hamarosan taggá válhat. Az EU célja, hogy már 2030 előtt integrálják Ukrajnát.
Napitéma