Egy iskolaigazgató szerint óriási problémák vannak: sok gyermek nehezen beszél németül, mindennaposak a támadások, és a szülői értekezleteken rendszeresen tolmácsra van szükség.
A migrációs hátterű tanulók aránya nem haladhatja meg a harminc százalékot – közölte Szászország kulturális minisztériuma, amelyet a Bild nyomán szemlézett a Magyar Nemzet. A tartomány azért döntött így, mert a Pisa-felmérések eredményeit jelentős mértékben lerontották a migráns tanulók. A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) pár nappal ezelőtt mutatta be a 2022-es Pisa-felmérések eredményeit.
A lap megjegyzi, a szövetségi államok többsége azonban továbbra is elutasítja a migránskvótát. Viszont a Német Tanárok Egyesülete már januárban kongatta a vészharangot:
„Integrációs problémánk van Németországban, ami természetesen az iskolákban is zajlik.
Ha hagyják, hogy az oktatás így lecsússzon, és nem tesznek masszív ellenlépéseket, akkor a konfliktusok fokozódni fognak”– hangsúlyozta a szervezet vezetője.
Nő a feszültség a német iskolákban
A Willkommenskultur nem csak a társadalom, hanem a német iskolák életében is gyökeres változást hozott: az ország iskolarendszere átalakult, és egy sokszínű, multikulturális diákközösség alakult ki. Egy intézményigazgató, Norma Grube egyre kaotikusabb körülményekről számol be, aholsok gyermek nehezen beszél németül, mindennaposak a támadások, és a szülői értekezleteken rendszeresen tolmácsra van szükség.
Mint mondta, 23 különböző nemzet találkozik az iskola udvarán, akik közül néhányan egyáltalán nem értik egymást.
„Rengeteg szülői értekezletre van szükségünk, amelyek többnyire tolmácsokkal zajlanak. És ezzel el is érkeztünk az egyik okhoz, amiért a tanári hivatás egyre kevésbé vonzó: a pszichés stressz óriási, és jelentősen megnőtt. Ráadásul a tanárokkal szembeni agresszió és tiszteletlenség olyan szintű, hogy sokan közülük képtelenek megbirkózni vele” – fogalmazott Grube.
Berlinben a diákok negyven százaléka nem beszéli anyanyelvként a németet – írja a lap.
Forrás: Mandiner