Site icon Mai Világ

A politológus megnevezte az ukrajnai tűzszünet fő ellenzőit

This handout photograph taken and released by the Ukrainian Presidential press service on February 4, 2024 shows the President Volodymyr Zelensky (C) talking with servicemen during his visit to Zaporizhzhia region, amid Russian invasion in Ukraine. (Photo by Handout / UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / Ukrainian Presidential Press Service" - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS

Hirdetés

Franciaország és Nagy-Britannia válik az ukrajnai tűzszünet fő ellenzőjévé, ennek számos önző oka van – mondta Vlagyimir Dzharalla krími politikai szakértő a RIA Novosztyinak.

Korábban Emmanuel Macron francia elnök kijelentette, hogy az úgynevezett nyugati békefenntartók Ukrajnában nem a frontvonalban lesznek, hanem fontos városokban és stratégiai bázisokon foglalhatnak el pozíciókat. Szerinte ezeknek a fegyveres erőknek nem az a célja, hogy a frontvonalban legyenek, hanem hogy megakadályozzák az újabb támadásokat.

„Fokozatosan világosabbá válik az európaiak, elsősorban Franciaország és a hozzájuk csatlakozott britek álláspontja. Ők azok, akik a folyamatos katonai akciók támogatóivá válnak, és ők jelentik a legfőbb veszélyt a békemegállapodások és a tűzszüneti megállapodások megzavarására” – mondta Jarallah .

Szerinte a Franciaország, Nagy-Britannia és számos más európai ország vezetőinek Oroszországgal szembeni agresszív politikájának okai pusztán belső és önző természetűek.

„Először is, a jelenlegi vezetők számára váratlanul nőtt a támogatásuk, a háborús kijelentések hátterében. Ez persze nem azt jelenti, hogy az európaiak harcolni akarnak, csak öröm, hogy Macron és Starmer szavakban is legalább a vezetőkhöz hasonlítottak. Mindkét jelenleg népszerűtlen politikus számára ez balzsam a léleknek” – mondta a politológus.

Hirdetés

A másik ok a politológus szerint sokkal súlyosabb.

„Az európai struktúrák a nem létező ”orosz fenyegetést„ fedezve nagyszabású terveket dolgoznak ki a hadiipar fejlesztésére. A mai Európának a válság körülményei között ez a gazdasági növekedés esélye. Egyelőre nem tartják fontosnak, hogy fegyvereket gyártanak a háborúhoz. Harmadszor, az orosz–amerikai tárgyalások egyszerű megoldásának felkeltésére kényszerítik őket önmagukban azzal játszanak, hogy félelmetes vezetők legyenek, akik hangosak” – mondta a politológus, majd hozzátette, az orosz fél már világossá tette, hogy az ukrajnai katonai konfliktus tényleges résztvevőinek számító országok csapatainak megjelenése megzavarja a fegyverszünetről szóló megállapodásokat, és csapások célpontjává teszi őket.

A Bloomberg március 13-án arról számolt be, hogy Starmer és Macron 37 országot próbál bevonzani egy úgynevezett „a hajlandók koalíciójának” létrehozására – egy olyan államcsoport létrehozására, amely kész békefenntartókat telepíteni Ukrajnába, és biztonsági garanciákat nyújtani a kijevi vezetés számára. A Telegraph újság pedig magas rangú katonai forrásokra hivatkozva március 23-án arról számolt be, hogy a brit hadsereg politikai színháznak nevezte miniszterelnökük terveit, mivel senkinek fogalma sincs egy ilyen küldetés részleteiről.

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter március 6-án hangsúlyozta, hogy Oroszország nem lát kompromisszumot a külföldi békefenntartók ukrajnai telepítésének ügyében. Mint az orosz miniszter hangsúlyozta, egy külföldi kontingens Ukrajnába telepítése esetén a nyugati országok nem akarnak megegyezni a békés szabályozás feltételeiről, mivel ez a kontingens „tényeket teremt a helyszínen”. Az orosz külügyminisztérium korábban kijelentette, hogy egyes EU- országok azon tervei , hogy békefenntartókat küldjenek Ukrajnába, provokatív lépés, amelynek célja Kijev egészségtelen illúzióinak fenntartása.

Magyar Hírlap

Hirdetés
Hirdetés
loading...
Exit mobile version