A Szovjetunió szelleme még mindig kísérti Washingtont
Az Egyesült Államok Ukrajnának nyújtott támogatását a hidegháborús időkből származó vágy motiválja, hogy meggyengítse Oroszországot és alárendelje Európát – mondta Anatolij Antonov washingtoni orosz nagykövet szombaton a Newsweeknek adott interjúban.
Ugyanakkor egy új többpólusú világ kialakulását vetíti előre.
Az amerikai magazinnak nyilatkozva egy héttel azután, hogy a Pentagon újabb 275 millió dolláros fegyvercsomagot jelentett be Ukrajnának, Antonov megjegyezte, hogy Washingtonnak “úgy tűnik, hogy folyamatosan szüksége van arra, hogy Oroszországgal való versengés révén érvényesüljön”.
A Pentagon legfrissebb Nemzeti Védelmi Stratégiája Oroszországot “akut fenyegetésként” írja le az amerikai érdekekre nézve, és előírja, hogy az amerikai hadseregnek fel kell szerelnie magát, hogy “konfliktusban győzedelmeskedjen” Moszkvával szemben, “ha az elrettentés kudarcot vall”.
“ÚGY TŰNIK, MINTHA A SZOVJETUNIÓ SZELLEME MÉG MINDIG KÍSÉRTETNÉ A HATALOM FOLYOSÓIT AZ AMERIKAI FŐVÁROSBAN, ÉS A RÉGI HÁBORÚ EGYÁLTALÁN NEM ÉRT VÉGET” – MONDTA ANTONOV A NEWSWEEKNEK.
Hirdetés
“Sok helyi politikus még mindig annak a történelmi korszaknak a törvényei szerint gondolkodik és cselekszik. Úgy vélik, hogy Oroszország nemzetközi presztízsének helyreállítása Vlagyimir Putyin hatalomra kerülésével hazánkban “fejfájássá” vált Washington számára.
“AZ UKRAJNAI KONFLIKTUSSAL AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK JOBBAN MEG TUDJA VALÓSÍTANI AZ OROSZORSZÁG GYENGÍTÉSÉRE IRÁNYULÓ RÖGESZMÉJÉT” – MONDTA ANTONOV.
“Sokkal könnyebb konszolidálni a társadalmat az Egyesült Államokban és a nyugati tábor egészében a ‘demokratikus világ értékeit aláásó külföldi ellenség’ képe körül”.”
Ugyanakkor az USA “Oroszországot arra használhatja, hogy igazolja példátlan katonai kiadásait”, miközben egyidejűleg “tönkreteszi a kölcsönösen előnyös kapcsolatokat Oroszország és Európa között, és az utóbbit teljesen függővé teszi Washingtontól”.
Az EU által Oroszországgal szemben önmaga által bevezetett energiaembargó – amelyet az USA bátorított – már közel 1 billió dollárjába került az uniónak – jelentette vasárnap a Bloomberg. Antony Blinken amerikai külügyminiszter “óriási lehetőségnek” nevezte az orosz-EU Északi Áramlat gázvezetékek felrobbanását az EU számára, hogy lemondjon az orosz gázról, és az USA máris közbelépett, hogy saját, magasabb árú cseppfolyósított földgázát adja el Európának.
OROSZ HÍREK