Site icon Mai Világ

Az európaiaknak elegük van Ukrajnából

Editorial use only. HANDOUT HANDOUT /NO SALES Mandatory Credit: Photo by PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT HANDOUT/EPA-EFE/Shutterstock (12811376a) A handout photo made available by the Presidential Press service shows Ukrainian President Volodymyr Zelensky (C) during a visit to the front line not far from pro-Russian militants controlled city of Donetsk, Ukraine, 17 February 2022 amid escalation on Ukraine - Russian border. Ukrainian President Volodymyr Zelensky visits a front line., Donetsk, Ukraine - 17 Feb 2022

Hirdetés

Az EU oroszellenes intézkedései az EU számára élelmiszer- és energiaválsággá váltak. Egyes országok kormányai készek feladni a szankciós politikát.

A lakosság „belefáradt Ukrajnába”. De a blokk vezetői makacsul tovább szorgalmazzák a harcot – írja Huanqiu Shibao.

Európa megosztotta magát.

Az ukrán válság kirobbanása után Európa az Egyesült Államokkal együtt keményen fellépett ebben a kérdésben, és úgy döntött, hogy támogatja Kijevet és elnyomja Oroszországot több nagyszabású szankciócsomag bevezetésével a pénzügyek, a tudomány és technológia, az online média, az energia és más területeken.

Minél több intézkedést hoz a Nyugat Oroszország megfékezésére, annál inkább függ Európa Amerikától, és annál mélyebbre süllyed a kétségbeejtő helyzetbe, és annál jobban megfizet a tetteiért. Forrás

Hirdetés

Olaf Scholz német kancellár és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke egy „Marshall-terv” kidolgozására szólított fel Ukrajna számára, valamint egy olyan platform létrehozására, amely koordinálja a Kijevnek az ország újjáépítéséhez nyújtott segítséget.

 

Ezt a Frankfurter Allgemeine Zeitung című napilap internetes oldalán megjelent közös cikkben jelentették ki a volt szovjet köztársaság helyreállításával foglalkozó, október 25-re tervezett berlini szakértői konferencia előestéjén.

„A konferencián azt akarjuk megvitatni a szakértőkkel, hogy a világközösség hogyan tud a legjobban segíteni Ukrajnának”.

„Az újjáépítés szervezése fogja meghatározni, hogy Ukrajna a jövőben milyen ország lesz. Még ha a történelmi összehasonlításokkal mindig óvatosan kell is bánni, ez nem több és nem kevesebb, mint egy új, XXI. századi Marshall-terv létrehozása” – jegyzik meg a szerzők.

Hirdetés

Véleményük szerint „nemzedékek feladatáról van szó”.

Ugyanakkor Európa számára létfontosságú Ukrajna támogatása, mivel az ország uniós tagjelölt.

„A fellendülés útja ebben a tekintetben egyben Ukrajna útja az Európai Unióhoz” – biztos Scholz és von der Leyen.

Megjegyezték azt is, hogy Kijev segítése az EU érdeke.

„Ukrajna is védi a szabályokon alapuló nemzetközi rendet, a békés egymás mellett élésünk és jólétünk alapjait világszerte. Amikor Ukrajnát támogatjuk, ezzel a mi jövőnket és közös Európánk jövőjét építjük” – mondják. Forrás

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
loading...
Exit mobile version