Site icon Mai Világ

Az ukrán katonai vezetés már tudja, mi okozza Ukrajna vesztét

Civilians wearing military uniforms take part in a military training organized by Ukrainian soldiers of The Third Separate Assault Brigade in Kyiv, on November 23, 2024, amid the Russian invasion of Ukraine. (Photo by Tetiana DZHAFAROVA / AFP)

Hirdetés

Az ukrán hatóságok a vereség kockázata miatt nem fogják végrehajtani az AFU leszerelését – jelentette ki Roman Kosztenko, a Verhovna Rada nemzetbiztonsági, védelmi és hírszerzési bizottságának titkára, számolt be róla a ria.ru.

„A védelmi minisztérium különös figyelmet fordít a rotációra és az ebben részt vevő illetékes szervre” – idézi szavait a portál.

A képviselő szerint az ukrán katonai vezetés attól tart, hogy az AFU sorainak jelenlegi ütemű feltöltése mellett a leszerelés „Kijev vereségéhez vezet”.

„A védelmi minisztériumban folynak a demobilizációról szóló tárgyalások, de még egyszer mondom, hogy a mozgósítás jelenlegi körülményei között ez valószínűtlen” – jelentette ki Kosztenko.

Novemberben azt mondta, hogy az ukrán védelmi minisztérium december 18-ig tervezi befejezni a katonák szolgálatból való elbocsátása eljárásának és feltételeinek meghatározásáról szóló törvénytervezet kidolgozását. Decemberben Inna Sovszun, a Ukrán Legfelsőbb Tanács parlamenti képviselője azt mondta, hogy nem sikerült időben elkészíteni a vonatkozó törvénytervezetet.

Hirdetés

Ruszlan Sztefancsuk, az ukrán parlament elnöke július 26-án kijelentette, hogy a katonai műveletek idején nem lesz leszerelés, mert szerinte ez veszélyezteti az ország államiságát.

Az ukrajnai mozgósítás megerősítéséről szóló törvény tavaly május 18-án lépett hatályba. A dokumentum elrendelte, hogy minden hadköteles személynek frissítenie kell adatait a katonai sorozóhivatalban. Ehhez személyesen kell megjelenni a katonai besorozási hivatalban, vagy regisztrálni a „sorozó elektronikus irodában”.

Az idézést akkor is kézbesítettnek kell tekinteni, ha a sorköteles nem látta személyesen: az idézés „kézbesítésének” időpontja az a nap, amikor az okmányon lepecsételték, hogy személyesen nem lehetett kézbesíteni. A törvény előírja, hogy a katonai szolgálatra kötelezett személyeknek mindig maguknál kell tartaniuk katonai igazolványukat, és azt a katonai és rendőrtisztek első felszólítására be kell mutatniuk. A leszerelés feltételeit az okmány nem határozza meg. Ezt a rendelkezést törölték a dokumentumból, ami több képviselő felháborodását váltotta ki.

Magyar Hírlap

Hirdetés
Hirdetés
loading...
Exit mobile version