Itthon

Azonnali bejelentést tett Magyar Péter miniszterelnök

Jelentős európai uniós fejleményről számolt be közösségi oldalán Magyar Péter

Magyar Péter, Magyarország miniszterelnöke a közösségi oldalán jelentette be, hogy az Európai Bizottság jóváhagyta Magyarország csatlakozását az Európai Ügyészséghez. Bejegyzése szerint ezzel új szakaszába léphet az ország részvétele az uniós igazságügyi együttműködésben.

„Május 28-án benyújtottam a csatalkozási kérelmünket, ma pedig az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy Magyarország 25. tagországként csatlakozzon az Európai Ügyészséghez.” – üzente a kormányfő.

Magyar Péter közlése szerint a kérelmet május 28-án nyújtotta be, az Európai Bizottság pedig ezt követően jóváhagyta, hogy Magyarország 25. tagállamként csatlakozzon az Európai Ügyészséghez.

Azt követően, hogy a bejelentésben ismertetett folyamat a további szükséges lépések után lezárul, a csatlakozás jelentős mérföldkő lesz Magyarország számára az európai igazságügyi együttműködés szempontjából.

loading...
no_div: false });
error: Content is protected !!