Besúgó hálózatot épít Zelenszkíj
Az ua-reporter írása szerint külföldi médiumok hívták fel a figyelmet az Ukrajnában zajló, a mozgósításban alkalmazott káros és veszélyes folyamatokra.
A Zelenszkij fémjelezte folyamat lényege az országos besúgó hálózat fejlesztése. Az információ szerint a toborzóirodák önkéntesnek titulált személyeket, gyakorlatilag besúgókat igyekszik bevonni a mozgósítás elől bujkálók felkutatására. Az ilyen segítőknek nemcsak pénzjutalmat ajánlanak fel, de a mozgósítás alól is felmentést kapnak.
Azok a besúgók, akik legalább 12 hadköteles társukat juttatják a toborzótisztek kezére egy évre bebiztosítják magukat arra, hogy nem kell bevonulniuk frontszolgálatra.
A portál megállapítása szerint ez a Zelenszkij féle módszer újabb feszültségeket szül az ukrán társadalomban, az állampolgárok egymás iránti bizalmatlanságát eredményezi és csak tovább fokozza a belső széthúzást.
Forrás: ua-reporter
loading...