Európa

Stoltenberg bejelentése után szinte biztosra vehető a harmadik világháború

Hirdetés

A Kijevnek átadott NATO-fegyverek azonnal ukrán tulajdonba kerülnek, így Kijevnek képesnek kell lennie arra, hogy azokkal csapást mérjen például oroszországi légi bázisokra – jelentette ki hétfőn a NATO-főtitkár.

Jens Stoltenberg a véleményét a bolgár fővárosban, Szófiában ismertette a NATO parlamenti közgyűlésének ülésén, az Egyesült Államokban júliusban tartandó NATO-csúcstalálkozót megelőzően. Beszédében gyakorlatilag elismerte, hogy az ukránok nyugati fegyverekkel lőhetik az oroszokat Oroszországban.

BIZTOS VAGYOK BENNE, HA FEGYVEREKET ADTUNK ÁT UKRAJNÁNAK, AKKOR EZEK MÁR NEM A MI FEGYVEREINK, HANEM AZ Ő FEGYVEREIK, AMI AZT JELENTI, HOGY CSAPÁST MÉRHETNEK VELÜK LEGITIM KATONAI CÉLPONTOKRA, TÖBBEK KÖZÖTT OROSZORSZÁGBAN. PÉLDÁUL OLYAN LÉGIBÁZISOK ELLEN, AMELYEKET OROSZORSZÁG HASZNÁL– tette hozzá.

Mint arról korábban beszámoltunk, Stoltenberg ezúttal sem mulasztotta el, hogy háborús kijelentéseket tegyen. Szófiában arra szólított fel, hogy még több fegyvert adjanak a szövetségesek Ukrajnának. A főtitkár nem először tesz olyan kijelentéseket, amelyek közelebb hozzák a harmadik világháborút. Mint lapunk azt is megírta, figyelmeztette Oroszországot például arra a lehetőségre, hogy az Észak-atlanti Szerződés ötödik cikkelye – a kollektív védelemről – vonatkozhat egy NATO-ország elleni komoly kibertámadásra is – írja az Economist. A lap interjút készített a NATO-főtitkárral. Ebben a beszélgetésben Stoltenberg elmondta a véleményét a nyugati fegyverek felhasználásáról oroszországi területen is.

ÚGY VÉLEM, ELJÖTT AZ IDEJE, HOGY A SZÖVETSÉGESEK MEGFONTOLJÁK, HOGY FELOLDJÁK AZ UKRAJNÁNAK ADOMÁNYOZOTT FEGYVEREK HASZNÁLATÁRA VONATKOZÓ KORLÁTOZÁSOK EGY RÉSZÉT, MERT KÜLÖNÖSEN MOST, AMIKOR A HARCOK NAGY RÉSZE HARKIVBAN, A HATÁR KÖZELÉBEN ZAJLIK, HA MEGTAGADJUK UKRAJNÁTÓL ANNAK LEHETŐSÉGÉT, HOGY EZEKET A FEGYVEREKET AZ OROSZ TERÜLETEN LÉVŐ LEGITIM KATONAI CÉLPONTOK ELLEN HASZNÁLJA, AZ NAGYON MEGNEHEZÍTI A VÉDEKEZÉST.

Hirdetés

Korábban pedig Jens Stoltenberg NATO-főtitkár egy olyan elképzeléssel állt elő, hogy egy ötéves, százmilliárd eurós alap létrehozásával vonnák ki a bizonytalanságot az Ukrajnának nyújtott katonai segélyekből.

Forrás:

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!