Botrány pattant ki a McDonald’s központjában
Steve Eastbrook, aki több mint húsz éve volt a McDonald’s munkatársa, 2015-ben kapta meg a nagyfőnöki rangot. Rögvest elhatározta, hogy új korszakot teremt a főnökség és a munkatársak kapcsolatában. Csütörtök esténként „boldog órákat” rendeztek a chicagói központban, ahol maga a nagyfőnök és a személyzeti igazgató is együtt poharazott a megilletődött munkatársakkal. Akik közül a főnökök a fiatal nőket különösen kitüntették. Olyannyira, hogy együtt is jártak velük.
Miután a tivornyázásnak híre ment, az igazgatótanács összevonta a szemöldökét, de amíg a főnökség jól teljesített a profit terén, behunyták a fél szemüket. Ám amikor romlottak az eredmények, akkor kitört az erkölcsi szigor kora: kirúgták nemcsak a nagyfőnököt, de a vezérkar jónéhány tagját is.
Tavaly novemberben kapta meg a vezérigazgatói posztot Chris Kempczinski, aki gyorsan körbeutazta az Egyesült Államokat, és ellátogatott Nagy Britanniába, Németországba , Franciaországba és Svájcba is.
Vége a macsókultúrának a Mekinél – ez volt az új vezér egyik legfontosabb üzenete, írta a Daily Mail.
Féltucatnyi nő jelezte, hogy a korábbi nagyfőnök flörtölt vele. Ezután rúgták ki Steve Eastbrookot, de a vizsgálat feltárta: a nagyfőnök korántsem volt egyedül. A személyzeti igazgató is úgy érezte, hogy távoznia kell. De olyan sok kapcsolat alakult ki a főnökök és a beosztottak között, hogy az új főnökségnek óvatosan kell manővereznie. Sok új pár ugyanis összeházasodott – ezt nevezték McDonald’s-esküvőnek”. Valósággal büszkélkedtek vele az elmúlt időszakban.
Az új nagyfőnök nem csak a házasságokról beszélt látogatásain.
„Mi nemcsak hamburgert és sült krumplit árulunk” – ezt hangsúlyozza Kempczinski , aki szerint a társaság az amerikai vállalati kultúrát is reprezentálja mindenütt a világon. Épp ezért megengedhetetlen szerinte a főnök–beosztott szerelmi kapcsolat.
Mindez persze egybeesik a #Metoo kampánnyal és azzal, hogy Harvey Weinstein pere épp hétfőn kezdődött New Yorkban. Ami évtizedekig megszokott rutin volt, az immár elfogadhatatlannak számít – nemcsak Amerikában.