Botrányos kampányötletet adott az ellenzéknek Nagy Attila Tibor
Politikai tőke reményében rászállhatna a koronavírus-fertőzésben elhunytak miatt gyászolókra az ellenzék, ha elég ügyesek lesznek, akár kétszázezer szavazót is elérhetnek a halálkommunikációval – nagyjából így foglalható össze Nagy Attila Tibor baloldali politikai elemző üzenete, amelyet a Pesti TV Polbeat Pankráció című műsorában fogalmazott meg kedden. Mint fejtegette, „az ellenzék adott része, beleértve a DK-t, miután nem szól közvetlenül a gyászolókhoz egyelőre, ezért nem tudja kellőképpen kihasználni a gyászból adódó fájdalmat.” Mint ismert, legutóbb Krekó Péter, a Political Capital elemzője utalgatott arra, hogy az ellenzék oltásellenes kampányával és a védekezés hátráltatásával ráégetheti a kormányra a koronavírus-járványt. Nagy Attila Tibor ugyanakkor szintet lépett, hiszen a megbetegedések után – Joe Biden mintájára – a gyászolók érzelmeinek felkorbácsolására tett javaslatot az ellenzéknek.
Talán még emlékezhetünk arra a tavaly decemberben kirobbant botrányra, amelynek alapja egy, a Politico elnevezésű, erősen balliberális és az EU bürokratáinak véleményét megfogalmazó portál adott közre. A cikk lényegében kiszól a magyarországi ellenzéki erőknek, hogy nem ártana politikai tőkét kovácsolni az oltásellenességről. Az írás egyik következtetése, hogy
Ha az emberek nem oltatják be magukat, azért Orbán lesz a hibás, a kormánynak így is az egyik legnagyobb halálozási aránnyal kell szembenéznie az EU-ban, valamint azzal a lehetőséggel is, hogy egyesül az ellenzék a 2022-es parlamenti választások előtt.
Ezt erősítette meg Soros György egyik propagandaszervezete, a Political Capital hazai vezetője, Krekó Péter szerint
Ha aláásod az emberek hajlandóságát arra, hogy beoltassák magukat, akkor Orbánnak kell viselnie a politikai következményeket.
A logika tehát az volt, hogy ha az ellenzék oltásellenes kommunikációt folytat, kevesebb ember oltatja be magát, többen halnak meg, és a halálozásokat a kormány ellen lehet fordítani. Az oltás- és vakcinaellenességben politikai tőkét remélő Gyurcsány és Gyurcsányné Párt maradéktalanul aknázta ki a Politico „jótanácsát”, hiszen politikai nyilatkozataikban, sőt, a párthű háziorvosok számára megfogalmazott ajánlásaikban is folyamatosan igyekeznek aláásni az oltási hajlandóságot, amelynek eredményeként az emiatt nem oltakozók elhalálozását is kormány bűneként tudják felmutatni.
A DK-s propagandát ugyanakkor némileg megakasztotta a tény, hogy a vírusjárvány ellenére is lebonyolított kampánykörútját végigcsicsergő, szelfizgető, ölelkező Dobrev Klára nemcsak elkapta a koronavírust, de egyes vidéki párttársait is megfertőzhette, és sajnos voltak, akik ezért meg is haltak. A covid-túra után karanténba vonuló DK-s EP-képviselő propagandastábja természetesen igyekezett kihasználni az iszonyúan kellemetlen helyzetet, képeket közöltetve egyes balliberális portálokon, amint a Gyurcsány Ferenc jó apaként a rámaradt gyermekére húzogatja a zoknit. Sőt maga Gyurcsányné is kiüzent a betegányból, hogy amúgy jobban van, majd nem kis képmutatással a kormány felelősségét kezdte firtatni a húszezer ember haláláért, és azt javasolta, független szakértői testületre kellene bízni a védekezést. Az egy pillanatig nem fordult meg a fejében, hogy a húszezres számot maga is csökkenthette volna, ha mondjuk rendesen hordja a maszkot Covid-körutazásán.
Dobrevnek éppen ezt az üzenetét javasolta megtárgyalandó témaként – nyilván nem minden indok nélkül – Nagy Attila Tibor a Polbeat Pankráció legutóbbi adásában. A Gyurcsányékhoz különben korábban közel álló baloldali politikai szakértő a téma kapcsán ráadásul a Politico-hoz megszólalásig hasonló és meglehetősen felháborító ötlettel rukkolt elő, mégpedig, hogy az ellenzéknek halálkufárok módjára meg kellene szólítani a gyászolókat, és ezzel választói szavazatokat nyerni. Nagy Attila logikusan fel is építi a műsorban, hogy miután a kabinet minden törvényi felhatalmazást megkapott a védekezéshez, a politikai felelősség elsősorban a kormányt terheli a sok halottért, nem az oltásellenes baloldali kampány, vagy Brüsszel elbénázott vakcinabeszerzése. Az igazán erős mondatok azonban csak ezután következtek, a politikai elemző kifejtette?
Az ellenzék ugyan igyekszik ezt a tematikát kihasználni a maga javára, de nem elég ügyesen. Például nem szól külön a gyászolók tömegéhez, akik siratják hozzátartozóikat, rokonaikat, ismerőseiket.
Nagy Attila Tibor, hogy végképp meggyőzze a kommunikációs ötlet nagyszerűségéről az ellenzéki pártokat, még egy gyors fejszámolást is végez, amely szerint akár kétszázezer szavazót is fel lehetne hergelni a hozzátartozók halála miatt a kormány ellen. Valószínűleg a Gyurcsány-pártot nem minden hátsó szándék nélkül kiemelve hozzátette:
Az ellenzék adott része, beleértve a DK-t, miután nem szól közvetlenül a gyászolókhoz egyelőre, ezért nem tudja kellőképpen kihasználni a gyászból adódó fájdalmat. Figyelmeztetőnek tartom ezt az ellenzék számára.
Bár a műsornak ezen a pontján a beszélgetőtársak közül mind Törcsi Péter, mind Lánczi Tamás mély felháborodásának adott hangot, Nagy Attila Tibor azt is hozzátette, hogy a halál-politizálás szerinte azért is megengedett, mivel a kétes eredménnyel választást nyert Joe Biden is alkalmazta azt a kampányában, azaz, Brüsszel magyarellenes bürokratái után az amerikai demokratáktól is importálhatna az ellenzék egy kétes erkölcsi alapokon álló, de Nagy Attila Tibor szerint működő propagandatémát, amely az elemző szerint kampánytechnológiai szempontból ügyesnek mondható.
A műsorban elhangzottakra Dömötör Csaba, a miniszterelnöki kabinetiroda államtitkára is reagált Facebook-bejegyzésében, ahol többek között arról írt: egy baloldali elemző egész nyíltan arról beszélt, hogy a baloldalnak célzott kampányt kellene folytatnia a járványban elhunytak hozzátartozóihoz. Ezzel kapcsolatban a politikus úgy fogalmazott,
Szívesen feltennénk a kérdést, hogy hol van az a pont, amikor egy baloldali párt már „kellőképpen” kihasználta a gyászolók fájdalmát? Ehelyett inkább sokadjára is megállapítjuk: tényleg nincs határ, amit ne lépnének át, tényleg nincs emberi méltóság, amit figyelembe vennének, és nincs emberélet, ami számítana nekik. Egy dolog viszont időtállóan látszik: a szűnni nem akaró gátlástalanság.
Forrás: Pesti Srácok