Site icon Mai Világ

Soros: nem számítanak a veszteségek, a háborút mindenáron folytatni kell!

Hirdetés

A világ jelenlegi helyzetét taglaló véleménycikket jelentetett meg a Project Syndicate nevű véleményportálon Soros György, a Nyílt Társadalom Alapítványok vezetője. A cikkben szót ejt arról, hogy ösztönösen ellenzi a mesterséges intelligencia térhódítását, de nem tudja, hogyan lehetne megállítani azt, illetve hosszan ír arról is, hogy a lehető leghamarabb teljes mértékben engedelmeskedni kell a klímatudósok előírásainak az éghajlatváltozás miatt. A harmadik válságként felsorolt, hatalmas emberáldozattal járó ukrajnai háború esetében pedig megírta, hogy összességében jó a végeredmény – írja a Magyar Nemzet.

Soros György amerikai milliárdos egy véleménycikkben fejtette ki, hogy jelenleg egy több, párhuzamos helyzetből összeálló „polikrízis” zajlik a világban, melynek leglényegesebb részei – csökkenő fontossági sorrendben – a mesterséges intelligencia térhódítása, az éghajlatváltozás elleni harc, illetve az Ukrajnában zajló háború.

Hősies harc és áldozatok: jó végeredmény

A mesterséges intelligencia szabályozásáért folytatott, valamint az éghajlatváltozás elleni feltétel nélküli küzdelem mellett Ukrajna kapcsán is értékeli a helyzetet. Soros szerint a több mint egy éve tartó háborúban a végeredmény sokkal jobb, mint amire számítottak.

Soros úgy véli, hogy az orosz hadsereg nem több egy papírtigrisnél, és kiemeli a Wagner zsoldoscsoport támogatását, azonban leszögezi: végül nekik sem sikerült legyőzniük Ukrajnát.

Hirdetés

Így vedd vissza a félszigeted

A milliárdos szerint Ukrajna készen áll az ellentámadás megindítására, amint az ígért nyugati fegyverek – különösen a még Joe Biden amerikai elnök által is engedélyezett F–16-os vadászgépek – megérkeznek. A cikk szerint az ellentámadás sikerrel jár majd, amelynek forgatókönyvét Soros ismerteti is.

Eszerint a célpont a Krím félsziget lesz, az orosz haditengerészet központi bázisa. A félszigetet Oroszországgal összekötő, korábban már megrongált híd elpusztításával a Krím félsziget csak Ukrajnától számíthat vízre, így a félsziget megtartása „stratégiai teherré” válik Moszkva számára.

A háború vége mindenre is gyógyír

Soros leírja, hogy az ukrajnai háború vége pozitív sokként fogja érni a világot, melynek köszönhetően akár olyan évek óta húzódó, a kelet-európai térséggel kapcsolatban nem álló politikai feszültségek is enyhíthetők, mint a Kína–Egyesült Államok-viszony.

Hirdetés

Biden nem akar rendszerváltást Kínában, csak a status quót akarja visszaállítani Tajvanon– vélekedik Soros György.

Mindezeket követően a világ vezetői az éghajlatváltozásra fókuszálhatnak, mely a civilizációnk elpusztításával fenyeget.

De csak egy szűk és kanyargós ösvény vezet el ehhez az eredményhez. Ezért jól tesszük, ha feltesszük a kérdést: túlélheti a demokrácia a polikrízist?– zárja sorait talányosan.

Magyar Nemzet

 

Hirdetés
Hirdetés

 

Hirdetés
loading...
Exit mobile version