Itthon

Cseh Katalin hamisítatlan, SZDSZ-s gőggel bírálta a Mi Hazánkat

Hirdetés

A Mi Hazánk Mozgalom egy szélsőjobboldali párt, a Fidesznek a zsebellenzéke.

Ó, igen, olyan nosztalgikusan ismerős ez, mint a hatalmas, kalácsszerű buciba csomagolt, csalamádéval gazdagon díszített retróburger. A kétezres években ugyanis a Jobbikról pont ugyanezt állította a balliberális oldal. Hogy szélsőjobboldali, meg a Fidesz által irányított álellenzék. Sőt, Gréczy Zsolt személyében külön krónikása is volt, hogy éppen melyik eldugott zsákfaluban szavazott együtt az árokpucolásról a Fidesz és a Jobbik önkormányzati képviselője. A végkövetkeztetés pedig akkor is ugyanaz volt, mint ma: lám-lám, ugye mi megmondtuk, hogy a Jobbik valójában a Fidesz köpönyegéből – vagy a köpönyegének a zsebéből – bújt elő. Végül azonban mégsem a Fidesz állt össze a zsebnácikkal, hanem a Cseh Katkát is magában foglaló és finnyássággal aligha vádolható baloldal.

Budaházy György ott van, ahol megérdemli, a Mi Hazánk Mozgalom is ott van, ahol megérdemli, a Fidesz zsebében.

Most lehet, hogy meglepő dolgot fogunk tudatni a Momentum EP-képviselőjével, de a Mi Hazánk ezen kívül még két helyen van. Először is a parlamentben, másodszor pedig – a legfrissebb közvélemény-kutatások szerint – a maga hat (!) százalékos teljesítményével az ellenzéki pártok népszerűségi versenyének élén. Ráadásul a Mi Hazánk olyan tettet hajtott végre 2022-ben, amilyet a Momentum még soha: önállóan indulva ugrotta meg a parlamentbe jutás ötszázalékos küszöbét. Úgy, hogy a párt elnöke, Toroczkai László nemcsak hogy nem lehet jelen a Facebookon, de mint a Mandinertől megtudhattuk, a közösségi oldal csak úgy engedi át a róla szóló híreket, ha a neve elé kerül a szélsőjobboldali jelző. És ha már Cseh örökké visszatér a zsebben levés toposzához, akkor talán érdemes lenne elgondolkodnia azon is, hogy a Momentum a Gyurcsány-párttal közös listán szerepelve jutott be az Országgyűlésbe. Amelyből – a pengeéles csehkatalini logikát másolva – nem következik más, mint hogy a Momentum bizony Gyurcsány zsebében van, hiszen a parlamenti jelenlétüket nem kis részben a baloldal egyetlen, komolyan vehető politikusának köszönhetik.

Engem nagyon érdekelne az, hogy például az európai parlamenti választási kampányban az akkor frissen alakult Mi Hazánk Mozgalom mégis miből finanszírozta a standjait, a dzsekijeit, a plakátjait, amikor mi már egy akkor páréves múlttal rendelkező pártként vérző… tényleg ilyen az alapjaiból kapartuk össze a kampányt, ingyen dolgoztunk.

Hirdetés

Na, most nagyobb nyomdaipari létesítményekben nem fogadnánk arra, hogy valóban Cseh Katalinnak a legbölcsebb-e az átlátható pénzmozgásokról értekeznie. De ha már így, akkor vessünk egy pillantást a Momentum 2019-es évről szóló pénzügyi beszámolójára!

dokumentum szerint a Momentum abban az évben 162 millió forint bevételre tett szert, melyből ráadásul több mint 44 millió forint állami támogatás volt. Ez hát az a pénztömeg, amely mellett Cseh állítása szerint az „alapjaiból” kellett összekaparniuk a standra és plakátra valót, miközben ingyen dolgoztak. Azaz a 162 millióból bérköltségre nem is kellett fordítani. Akkor viszont adja magát a kérdés, hogy mégis mire tapsolták el a Momentumban a – 44 millió forintnyi közpénzt is magában foglaló – 162 milliót? Talán érdemes volna a NAV-nak itt is egy átfogó vizsgálatot lefolytatnia, persze csak miután végzett a Cseh Katalinhoz köthető cégháló ügyeivel?

Az SZDSZ gőgjének íze egyszer már megfeküdte a magyarok gyomrát, szóval kiváló politikai ízlésre vall, hogy a Momentum most ugyanazt próbálja megmikrózva felmelegíteni. Csak aztán a boszorkánykonyhás művelet vége nehogy az legyen, mint 2022-ben, hogy ismét Gyurcsány zsebében tudjanak bejutni Cseh Katalinék a parlamentbe.

drot.info

Hirdetés

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!