Kultúra

Élet a hidzsáb előtt …. de mi vezetett idáig? Borzalmas okok a háttérben

Hirdetés

Mire gondol, ha meghallja a hidzsáb (jelentése: takaró) szót?

Talán a szigorú szabályokra. Talán a szabadságvesztésre. És azt tudta, a hidzsáb érvénybe lépése előtt hogyan öltözködtek az iráni nők? Noha a nők szabadságát soha nem tisztelték a férfiak, de a forradalom kitörése előtt a nyugati kultúra még jelen volt, és néha fájdalommal járt. 

Néhány régi fotó a bizonyíték: az iráni nők is hordtak valaha miniszoknyát, és szerepeltek a divatmagazinok címlapján. Az 1950-es és 1960-as években még nem volt divat a kihívó öltözék. Hosszú szoknyájuk alól éppen csak kivillant a bokájuk. Az iráni nők felszabadultan éltek, de megtartották keleti identitásukat. Mígnem eljött a túlfűtött ’70-es évek, és a nyugati kultúra lenge öltözékei helyet követeltek maguknak a szigorú szabályokhoz szokott arab világban.

A testet épphogy csak fedő sortok, bikinik és miniszoknyák hozzájárultak a férfi tekintetek vonzásához. A kreol bőrű, hosszú pillájú, dús hajú arab nők pedig egyenesen provokálták az erősebbik nem képviselőit ezekkel az öltözékekkel. A boltok a legutolsó nyugati divatot és márkákat árulták. Nem volt nehéz utánozni az amerikai stílust.

Azonban a hiányos biztonság miatt a nőket gyakran a nyílt utcán, fényes nappal erőszakolták meg.

Hirdetés

A szexuális zaklatások állandóak voltak.

Az aktuális divatnak köszönhetően, a filmekben szexuális tárgyként és csábítóként tüntették fel a nőket. Talán ez a túlzott szexualitás is hozzájárult a rendszer összeomlásához az 1970-es évek végén. Iránban 1979 óta, az iszlám forradalom kitörése után kötelező a hidzsáb, valamint a testüket teljesen elfedő ruházat használata.

Hirdetés

https://maivilag.com/2017/12/az-iszlamban-nincs-szabadsag-megrazo-riport-egy-exmuszlimmal-video/

 

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!