Ezt eddig biztosan nem tudta: tiltott helyek a világon, ahová soha nem léphetünk be
Halálos fenyegetés, tudományos kutatások, a mérgezés veszélye – bármelyik is legyen az oka, biztos, hogy ezeket a helyszínek érdemes jó messziről elkerülni!
Sok ember számára – már csak a génjeinkből adódóan, vagy a természetünkből fakadóan is – van valami hihetetlenül vonzó mindenben, ami tiltott.
Északi-Szentinel sziget, India
A szigetet kizárólag egy nomád törzs lakja, aminek semmilyen kapcsolata nincs a külvilággal, és a mai napig vadászattal, halászattal és gyűjtögetéssel tartja fenn magát. Egyszer két halász véletlenül arra tévedt, és a törzs mindkettejüket brutálisan meggyilkolta. Az indiai kormány viszont semmilyen lépést nem tett az ügyben, úgyhogy egy megoldás maradt: nagy ívben kerülje el!
Pluto Kapuja, Törökország
Az ókori rómaiak a alvilág kapujaként emlegették a barlangot, ami nem is csoda, hiszen minden állat elpusztult, ami a közelébe ment. A rejtély viszont egyszerűbben megfejthető, mint gondolnánk: a barlangban vulkanikus tevékenység észlelhető, ami miatt a szellőtlen és napfénytől mentes helyen a szén-dioxid-koncentráció az egekbe szökik.
Nap közben egyébként alacsonyabb, így csak kisebb állatokkal képes végezni, este viszont annyira magas lesz, hogy az emberek számára is halálos!
Poveglia sziget, Olaszország
A világ egyik leghátborzongatóbb és legszörnyűbb szigete. Arról vált híressé, hogy a római korban ide szállították a pestissel megfertőzött betegeket meghalni – és persze azért, hogy ne terjesszék tovább a kórt. A középkorban a pestis visszatérésével újra fertőzöttek ezreit szállították ide, akik mind a sziget földjébe lettek eltemetve. Egyesek szerint emiatt a talaj olyannyira telítve lett az elégetett és rothadó tetemekkel, hogy azóta nagyjából az 50%-a emberi maradványokból áll. Ráadásul mindezek után 1922 környékén még egy elmegyógyintézetet is nyitottak itt, ahol a betegekre természetesen nem volt jó hatással a sziget atmoszférája.
Mind a mai nap láthatóak emberi csontok a partjainál és úgy tartják, hogy az egész sziget kísértetjárta.
Csernobil-zóna, Ukrajna
A tragikus 1986-os nukleáris robbanás nyomán emberek százait telepítették ki azonnal a hatállyal a helyszínről. Az, amit így maguk után hagytak az életükért menekülő emberek, egyszerűen hátborzongató. Vannak olyan részei, amelyek látogathatóak, de a Zónaként elhíresült 30 km-es körzetbe szigorúan tilos a belépés, mivel a mai napig fennáll a radioaktív sugárzás veszélye.
Surtsey sziget, Izland
A sziget különlegessége, hogy 1963-ban alakult ki egy vulkánkitörés után, ami 3 évig tartott. Most kizárólag tudományos kutatásokra használják; azt vizsgálják, hogy hogyan fejlődne az ökoszisztéma mindenféle emberi befolyás nélkül. Éppen ezért a kinevezett tudósokon kívül mindenkinek tilos az átjárás.
39-es szoba
Ez az elnevezés nem egy irodát, hanem a világ egyik legtitokzatosabb államának legtitkosabb szervezetét jelöli. Észak-Koreában mindenki suttog a létezéséről, de senki sem tudja pontosan, hogy mit csinálnak. A hetvenes évek végén létrehozott, állítólag körülbelül száz fővel működő szervezetnek egyesek szerint politikai szerepe van, mások szerint pénzhamisítók, akik az úgynevezett szuperdollárokat (csúcsminőségű hamis dollárok, amiket nagyon nehéz felismerni, még a legmodernebb technikával is) készítik.
De ki tudja, az is lehet, hogy teljesen mást csinálnak.
51-es körzet
Az amerikai katonai bázisra senki sem juthat be, átrepülni is tilos felette, sőt, a kormány által kiadott térképeken sem szerepel. Az új-mexikói építményben valami nagyon titkos van elrejtve… sokan azt rebesgetik, az állítólagos UFO-titkok miatt őrzik ennyire.