Gyurcsány alkotmányos hazugsággal nyomult
Gyurcsány Ferenc hétfőn meg sem várta Orbán viszontválaszát, rongyolt Nagykanizsára. Mint utóbb kiderült, újabb kamukkal próbálta szédíteni a még neki hívő embereket.
„Angyalvirág nyoszolyóm, édes tündérnokedlim. Megbeszélted velünk, hogy új alkotmánya, alaptörvénye lesz az országnak? Merted azt nemzeti konzultációra, népszavazásra bocsátani? Nem!”
A fentieket Gyurcsány Ferenc hétfőn Nagykanizsán hazudta a rá kíváncsi népek szemébe. A helyzet ugyanis az, hogy Magyarország Alaptörvényének lényegi kérdéseiről 2011-ben volt nemzeti konzultáció. Azon a tavaszon közel egymillió ember mondta el véleményét az új alkotmány sarkos kérdéseiről, és döntöttek például úgy, hogy ne legyen a gyermekek után a szülők által gyakorolható szavazati jog.
Egyébként mint minden állampolgár, Gyurcsány is kapott egy kérdőívet, amit visszaküldhetett, azon túl, hogy parlamenti képviselőként is részt vehetett volna az alkotmányozásban. Más kérdés, hogy kivonult a munkahelyéről, az Alaptörvényről szóló vitáról.
Azt most hagyjuk is, hogy az új alkotmányos rendet később, 2014-ben és 2018-ban két választási kétharmad erősítette meg. Azzal se foglalkoznánk hosszabban, hogy Gyurcsány és a többi balos azért kaphat most képviselői fizetést, mert elindult a választásokon, mandátumot nyert, és esküt tett, hogy beülhessen az Országgyűlésbe.
Végül inkább csak arra hívnánk fel a figyelmet, hogy a régi balos legendával szemben, igenis előre bejelentett alkotmányozás történt 2011-ben. 2009 őszén, egészen pontosan november 8-án Orbán Viktor Kecskeméten ugyanis a következőket mondta:
„Tehát. Idézet: >>A többpártrendszert, a parlamenti demokráciát és a szociális piacgazdaságot megvalósító jogállamba való békés politikai átmenet elősegítése érdekében az Országgyűlés – hazánk új alkotmányának elfogadásáig – Magyarország Alkotmányának szövegét a következők szerint állapítja meg.<< Pont. Idézet vége. Tehát a legutolsó, rendszerváltáskor született alkotmány, átfogó alkotmány alkotásakor maguk az alkotók is úgy fogalmaztak, hogy >>hazánk új alkotmányának elfogadásáig<<, >>az átmenet elősegítése érdekében<<. Ebből két dolog következik. Előbb-utóbb kell egy új alkotmány. Kettő: a mostani semmi mást nem szolgál, mint az úgynevezett békés politikai átmenet elősegítését.”
Világos beszéd volt, „előbb-utóbb kell egy új alkotmány” – jelezte előre az ellenzéki pártelnök, és mivel lett kétharmad, lett is Alaptörvény. Hogy Gyurcsánynak ez nem tetszik, az meg az ő baja, de ettől még nem kellene – erről is – hazudnia.
Forrás: drot.info