Brüsszel 170 oldalas tanulmányban próbálja bizonygatni, hogy a tömeges bevándorlás nélkül hanyatlásnak indulna a kontinens. A dokumentumot valamennyi képviselőhöz eljuttatták – írja a V4NA hírügynökség.
A bevándorláspárti dokumentumot a választási kampány kezdetén juttatták el minden képviselőhöz, melyet a Jean-Claude Juncker által vezetett Európai Bizottság rendelt meg, hogy „bizonyítsa”: a migráció nemcsak hasznos a „fejlődés” szempontjából, hanem annak hiánya egyenesen káros Európa szempontjából. Ennek következtében Brüsszel az európai jövő alapjának tartja a migrációt.
Az Európai Parlament Hivatalos Kutatószolgálata (EPRS) által készített tanulmány
„Az Európán kívüliek költsége a legális migráció területén” (The cost of non-Europe in the area of legal migration) címet viseli, egyfajta ideológiai munícióként szolgálva a bevándorláspárti politikusok számára a kampányban.
A tanulmány minden egyes fejezete a bevándorlás pozitív hatásait igyekszik bizonygatni, főképp annak gazdasági aspektusában. Állításuk szerint a milliószámra érkező migránsok nélkül minden összeomolhat Európában.
Brüsszel álláspontja szerint tehát nem az európai emberek, hanem a migránsok az EU gazdasági sikerének legfőbb letéteményesei, ugyanis a munkásosztály csökkenő létszáma másképp nem pótolható. A kétkezi munkásállományt pedig a harmadik, főképp muzulmán országokból érkező bevándorlókkal töltenék fel, hogy ezzel maximalizálják az általuk elvárt GDP-növekedést, és feljavítsák a kontinens demográfiai mutatóit.
A hírügynökség beszámolója szerint a dokumentum végig azt sulykolja, hogy a tömeges migráció magától értetődő és jó dolog, ezért élesen támadja azokat az országokat, akik ezt másképpen látják. Ezt írják:
Érdekesség, hogy még az államháztartás és költségvetés stabil helyzetét is a tömeges migrációval hozzák összefüggésbe. Mint írják (22.oldal): „Empirikusan bizonyított tény, hogy azok az országok, melyek gyorsan munkához juttatják a migránsokat, azok államháztartása stabilabb, legfőképpen hosszú távon”.
A dokumentum egésze ellentmondásoktól hemzseg, és nem vesz tudomást a valóságról, a migránsok siralmas elhelyezkedési statisztikáiról, valamint arról, hogy számos európai országban (például Görögországban vagy Spanyolországban) több millió európai ember vár arra, hogy munkához jusson. Az előbbi ország esetében a munkanélküliségi ráta 18,5 százalék, míg az utóbbinál 14 százalék.