Joe Biden bukásra áll…
Mindössze 38 százalékra csökkent Joe Biden amerikai elnök támogatottsága, a választók többsége (53 százaléka) egyenesen elégedetlen a demokrata elnök munkájával.
Mélypontra, 38 százalékra csökkent Joe Biden amerikai elnök támogatottsága, a választók többsége (53 százaléka) egyenesen elégedetlen a munkájával, derül ki a Quinnipiac Egyetem új felméréséből – írja a V4NA nemzetközi hírügynökség.
Az elnöknek különösen a független szavazók körében kell küzdenie a támogatottságért. Az elégedetlenek aránya a Quinnipiac múlt hónapban közzétett felméréséhez képest is mintegy 3 százalékot nőtt. A függetlenek körében szeptemberben 52 százalékos elégedetlenségi arányt mértek.
Biden járványkezeléssel kapcsolatos intézkedései többnyire szimpatikusak az amerikaiaknak, azonban a megkérdezettek kevesebb, mint 40 százaléka vélekedik csak pozitívan az elnökről a gazdaság helyzetével kapcsolatban, ugyanígy kevesebben értenek egyet vele a külpolitikával és a bevándorlással kapcsolatos kérdésekben.
A Gallup közvélemény-kutató múlt heti felmérése szerint Biden népszerűsége a függetlenek körében 37 százalékra esett, ami a legalacsonyabb érték hivatalba lépése óta, és 24 ponttal elmarad a kormányzása kezdetén elért 61 százaléktól. Az Associated Press múlt pénteken közzétett felmérése szerint az amerikai elnök népszerűsége a függetlenek körében a júliusi 62 százalékról szeptemberre 38 százalékra esett vissza, általános támogatottsága pedig 50 százalékon áll – augusztusban ez 54 százalék volt.
Mint arról korábban az Origo is beszámolt, már annyira nyilvánvaló az, hogy Joe Biden kognitív képességeivel problémák vannak, hogy megtévesztő módon rendszeresen nem a Fehér Házból jelentkezik be televíziós közvetítések során, hanem egy azzal szemben lévő épületből, ahol az egyik szobát profi díszletekkel rendezték be, hogy hasonlítson a Fehér Házra. Mindezt valószínűleg azért, mert így az elnök észrevétlenül tud súgógépet használni, amit az eredeti épületben feltűnés nélkül nem tudna megtenni.
Minderre azért van szükség, mert teljesen egyértelművé vált, hogy az elnöknek egyre nagyobb nehézségei vannak az elhatalmasodó időskori demenciája miatt, ezért képtelen lenne súgógép használata nélkül beszélni a televíziós bejelentkezései során.
Az elnök rekordalacsony népszerűsége az elhibázott koronavírus-politikával, a rekordmagas inflációval és a katasztrofális afganisztáni kivonulással (elmeneküléssel) magyarázható többek között.
Donald Trump volt republikánus elnök népszerűbb a baloldali demokrata Joe Bidennél egy hétfőn közzétett közvélemény-kutatás alapján. A Harvard CAPS/Harris által készített kutatás a regisztrált amerikai szavazók körében zajlott szeptember 15. és 17. között. Joe Biden elnöksége alatt soha nem látott mértékű az infláció, a tömegek elégedetlenek a koronavírus-politikájával. A népszerűsége a kudarcos afganisztáni kivonulást követően még tovább csökkent.
Az amerikai regisztrált szavazók 48 százaléka nyilatkozta azt, hogy pozitívan vélekedik Donald Trump egykori republikánus elnökről, míg Biden esetében 46 százalék nyilatkozta ugyanezt.
Amellett, hogy a válaszadók pozitívabban vélekednek Trumpról, 51 százalékuk gondolja azt, hogy Trump valójában jobb elnök volt, mint most Joe Biden.
A közvélemény-kutatáson az emberek kiemelték azt, hogy Donald Trump hivatali ideje alatt az Egyesült Államoknak sikerült előnyös kereskedelmi megállapodásokat kötnie. A válaszadók szerint a volt elnök pozitív megítéléséhez hozzájárul a történelmi jelentőségű közel-keleti békemegállapodások megkötése és a folyamatosan emelkedő bérek is.
A válaszadók Joe Biden esetében a kínos afganisztáni kudarcot emelték ki, ahol több száz vagy ezer amerikai okmányokkal rendelkező polgárt hagyott az ellenséges vonalak mögött a kínosan elmenekülő Biden. A válaszadók kiemelték azt a sokkoló dróncsapást is, amelyben sok civil is meghalt az Egyesült Államok megtorló intézkedése következtében.
Azonban Biden beiktatását követően soha nem látott szintet ért el az infláció az Egyesült Államokban, a gazdaságot nagyon megviseli a baloldali kormányzat túlköltekezése és a sorozatos progresszív intézkedései. A népszerűségének ilyen drámai mértékű romlásához hozzájárulhatott a január óta uralkodó óriási migrációs válság is, amely az Egyesült Államok déli határvidékein alakult ki.
A Biden-kormány sok esetben rosszul kezelte a koronavírus-járványt és a vírus gazdaságot megviselő következményeit is.
A lakosság 48%-a egyetért Biden koronavírus-politikájával, míg 49 százalék teljesen elutasítja azt.
Biden elnökségére teljesen rányomta a bélyeget a katasztrofálisan rosszul menedzselt afganisztáni kivonulás is, amely hosszú távon nagyon kedvezőtlen lehet a demokraták számára.
Az elnök népszerűségének a csökkenése elsősorban az elpártoló demokrata szavazóknak köszönhető, akik elégedetlenek lettek az elnök afganisztáni fiaskójával, a magas inflációval és Biden rossz koronavírus-politikájával. A beiktatását követő periódusban, mintegy fél évig 10-ből 9 demokrata szavazó elégedett volt az elnök teljesítményével, de az utóbbi hétben 9 százalékot esett az elnök népszerűsége a demokrata szavazók körében. Ennek eredményeként a demokrata támogatók 86%-os támogatottságáról már 77%-ra zsugorodott az elnök elfogadottsága.
A független szavazók 39, míg a republikánus szavazók 9 százaléka tartja csak elfogadhatónak az elnök megosztó teljesítményét.
Először a beiktatása óta többen elégedetlenek az elnök koronavírusjárvány-kezelésével kapcsolatos intézkedéseivel, mint ahányan elégedettek.
A gazdaságpolitikai kérdésekben a lakosság 40%-a szerint elfogadható az elnök teljesítménye, míg 47%-uk elutasítja az elnök intézkedéseit. Az amerikaiak többsége úgy gondolja, hogy a gyengélkedő, infláció sújtotta gazdaságért Biden elnök a felelős. A lakosság 16%-a úgy gondolja, hogy a gazdaság fejlődik, miközben szinte háromszor többen, 44% gondolja ennek az ellenkezőjét. Az afganisztáni brutális visszavonulást követően a lakosság mindössze 33%-a elégedett az elnök intézkedéseivel kapcsolatosan, mialatt 55% helyteleníti azokat.
Forrás: ripost