Harcászati gyakorlatot hajtott végre Fehéroroszország az új Volat V2 vagy BTR-V2 néven ismert páncélozott katonai járművel. Belarusz orosz források szerint az elmúlt időben jelentősen felgyorsította a harcjármű fejlesztési, gyártási folyamatát.
Fehéroroszország valamikor a 2020-as években kezdte meg a Volat V2 vagy BTR-V2 néven ismert 8×8-as kerekes harcjármű fejlesztését: a gyalogsági harcjármű / páncélozott szállító harcjárműben működő többcélú fegyverrendszer első prototípusát 2021-ben leplezték le.
A jármű első blikkre nagyon hasonlít a finn Patria / lengyel KTO Rosomak harcjárműre, az első látványos különbség az, hogy más rajta a torony. Kétféle Volat-variáns ismert: az egyiket a szovjet BMP-2-es lövegtornyával, a másikat az orosz T-15 / Bumeráng testből irányítható tornyával szerelték fel. Mindkét variáns fő fegyvere egy 30 milliméteres gépágyú.
A napokban a belarusz haderő átfogó gyakorlatot hajtott végre a Volatok prototípusaival, remélik, hogy hamarosan elindulhat az eszköz tömeggyártása.
🇧🇾🇷🇺 Today's field testing of BTR-V2 APC at the 227th combined arms training ground.
Hirdetés Note that both BMP-2 and BM30.2 turret versions are present.
Belarus is seemingly aiming at quick adoption.#Belarus #Russia #Belarusian #APC #BTR #Army #Military #Today #BTRV2 pic.twitter.com/SkM2xgfYoR
— TheGreyPatriot (@TheGreyPatriot_) November 20, 2023
Fehéroroszország fontos szereplő az ukrajnai háborúban, hiszen fegyverrel, hadianyaggal és orosz csapatok állomásoztatásával segítette az inváziót. A belarusz haderő azonban nyíltan nem indult meg Ukrajna ellen, hiszen mind méretét, mind felszereltségét tekintve elhanyagolható méretű. Az új harcjárművek rendszeresítése része egy nagyobb, átfogó képzési és újrafegyverezési stratégiának.