Site icon Mai Világ

Ki kinek hisz? Avagy népirtás-e, ártatlan, fegyvertelen civilek gyilkolása?

Hirdetés

Csikós Sándor írása, változtatás nélkül közöljük!

KI KINEK HISZ?

(Avagy: nepirtas-e az, ha egy – amúgy törvénytelen, hatalombitorlo – rezsim hadserege artatlan, fegyvertelen civilek ellen hadakozik?)

A FELVETES:

Hát, vess a mókusok elé, de én jobban hiszek a Hágai Nemzetközi Bíróság ítéletének, mint Sándor Csikós nyugalmazott diplomata 2018-as útibeszámolójának.

Hirdetés

ES A VÁLASZOM

Én meg annak a Hágai Nemzetközi Bíróságnak nem hiszek, amelyik nyolc év alatt egyetlen bizonyítékát sem találta az ukránok által az oroszokkal szemben elkövetett népirtásnak.

Holott évek hosszú során nem volt olyan NAPI SAJTÓTAJEKOZTATOJA a donyecki és a luganszki néphadsereg szóvivőjének, amelyben KONKRÉTAN, PONTOSAN, NÉVEN NEVEZVE A CIVIL LAKOSSÁG ELLEN AZNAP ÚJABB HÁBORÚS BŰNTETTET ELKÖVETETO UKRÁN EGYSÉGET, ILLETVE A BŰNÖS UTASÍTÁST KIADÓ PARANCSNOKAT. Mindkét szóvivő FELHÍVTA A NEMZETKÖZI KÖZÖSSÉG FIGYELMET az ukrán hadsereg által elkövetett népirtásokra.

Ha nem tudná (nem tudja), hogy miről van szó, akkor elmondom: az ukrán hadsereg által EGYOLDALÚAN, KATONAI
SZÜKSÉGSZERŰSÉG NÉLKÜL, A CIVIL LAKOSSÁG ELLENI tüzérségi, rakéta-, és aknavető támadásokrol. Amit leírtam a maga által lesajnált utibeszamolomban.

Ha azt mondom, hogy Gorlovkai Madonna, Anna Tuv, ugyancsak Gorlovkabol (beszámolóját döbbent csendben hallgatták Genfben, az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa ülésének résztvevői) – nos, mindez magának nem mond semmit. Nem tud semmit, de a másikat lesimfeli, aki kilencedik éve figyeli a torteneseket. És aki 68 évesen, nem a legjobb egészségi állapotban, de tudni akarva az igazságot, ) elment oda, ahova nemhogy magában, de életerős, fiatal, egészséges újságírókban sincs annyi civil kurázsi, hogy utananezzenek a dolgoknak.

Hirdetés

Aki keres, az talál. Aki nem keres, az nem talál. ÁM AKI NEM IS AKAR TALÁLNI… Haa-aat…

Merthogy az ki van zárva, hogy a gyűlölt orosznak igaza lehessen. A gyűlölt orosznak kuss, az idők végezetéig!

UTÓIRAT

Hágaban háromféle nemzetközi bíróság van: a Nemzetközi Büntető Bíróság, a Hágai Nemzetközi Bíróság, illetve a Nemzetközi Döntőbirosag. Az első a háborús buntetteknek jár utána. A harmadik az államok közötti kereskedelmi vitákban dönt.

A második – a Hágai Nemzetközi Bíróság – az ENSZ szakosított szervezete. Feladata, hogy állást foglaljon olyan esetekben, amikor az államok között A NEMZETKÖZI JOG KÉRDÉSEINEK ELTERO ERTELMEZESEBOL ADÓDNAK KOZOTTUK VITÁK.

Hirdetés
Hirdetés

Az, hogy Oroszország hagyjon fel ukrajnai háborújaval, AZ NEM NEMZETKOZI JOGI, HANEM POLITIKAI KÉRDÉS. Ha ugyanis nemzetkozi jogi kérdés lenne, akkor megírnak, hogy milyen egyezmény melyik cikkelyenek betartasat várják el Oroszországból. A megfogalmazás azonban általános.

Hivatkozni kellett volna arra, hogy Oroszországnak konkrétan milyen nemzetkozi
jogszabály melyik cikkelye alapján kell abbahagynia ukrajnai hadjáratat.

Hogy kerül akkor itt a csizma az asztalra?

Hirdetés
loading...
Exit mobile version