Három héttel ezelőtt rendezték meg a világ legbefolyásosabb embereinek találkozóját. A Bilderberg-csoport idén Torinóban jött össze, hogy megvitassák a legégetőbb ügyeket. A csúcstalálkozó óta valami megváltozott Németországban, a német sajtó Angela Merkel kemény bírálatába kezdett. Lehet, hogy a Bilderberg-csoportnak elege lett a „Muttiból”?
1954-ben rendezték meg először Bilderberg-csoport találkozóját, és körülbelül azóta sokan úgy tartják, hogy amit ott elhatároznak a világ legbefolyásosabb emberei, az fogja megszabni az elkövetkezendő év gazdasági és politikai döntéseit. Most nagyon úgy tűnik, hogy a csoport elengedte Angela Merkel kezét.
Erre utal az is, hogy a június 7-i találkozó óta gyökeres változás történt a német sajtóban. Míg korábban szinte az összes lap és tévéadó körömszakadtáig védte Merkel menekültpolitikáját, a „biderbergerek” találkozója óta szinte nem volt olyan nap, amikor ne a végzetesen elhibázott merkeli döntések lettek volna a címlapokon. A legnagyobb példányszámban eladott Bild például többször is arról írt, hogyAngela Merkelt már 2015-ben is folyamatosan tájékoztatták, hogy Németország nem tud milliónyi migráns befogadni, és hogy a helyzet tarthatatlan lesz. A kancellár azonban nem törődött ezzel, és közölte: mindenkit szívesen látnak.
Az ARD tévécsatorna Tagesschau című műsorában múlt vasárnap egyenesen arra szólították fel Angela Merkelt, hogy pakoljon össze a kancelláriában, és adja át helyét az utódjának.
A Spiegel nevű hetilap pedig Angela Merkel ikonikus kéztartásából formál homokórát, a címnek pedig azt adták, hogy végjáték. És ez csak pár példa arra, ami pár hónapja még elképzelhetetlen lett volna.
Nehéz lenne azt mondani, hogy ez a véletlen műve lenne. Sőt, Merkelpártjának frakcióján belül már elkezdtek neveket sorolni, hogy ki jöhet szóba Németország következő kancellárjaként. A pletykák szerint a jelenlegi egészségügyi miniszter, Jens Spahn, vagy a 2013 óta védelmi miniszteri pozíciót betöltő Ursula von der Leyen válthatja Merkelt a kancellári székben – írja az Epoch Times.
Az utóbbi eset azt jelentené, hogy Németországot a következő években is egy női kancellár vezetné.
Mindenesetre a találgatásokra alapot adhat, hogy az idei találkozón ott volt a „bilderbergerek” között Mathias Döpfner, a Bildet is kiadó Axel Springer elnök-vezérigazgatója; Renate Köcher, az Allensbach Közvéleménykutató Intézet ügyvezető igazgatója, aki nyilván hitelesen tudott beszámolni a német politikai helyzet és közhangulat változásáról, no és nem utolsó sorban Ursula von der Leyen szövetségi védelmi miniszter.
Forrás: ripost