Megtartották a FÁK-országok biztonsági és hírszerző szervei vezetőinek találkozóját Moszkvában. Szergej Nariskin, az orosz Külföldi Hírszerző Szolgálat (SZVR) igazgatója vitaindító beszédében kifejtette: a nyugati országok már nem gondolkodnak azon, hogy stratégiai vereséget mérjenek Oroszországra, inkább azzal foglalkoznak, hogyan ne szenvedjenek el ők maguk egy ilyen vereséget.
Mint megjegyezte: Moszkva kategorikusan elutasítja a donbásszi konfliktus befagyasztását, és minél hamarabb belátják ezt a nyugati fővárosokban, annál jobb lesz mindenkinek. A békét nemcsak Oroszország, hanem az egész európai kontinens számára is biztosítani kell. Ennek a békének a feltétele „az ukrajnai konfliktust kiváltó okok megszüntetése”.
Hozzátette: a tűzszünetről és a konfliktus befagyasztásáról szóló felvetések azzal függenek össze, hogy Ukrajna a jelenlegi támogatások fenntartása mellett is vereségre van ítélve. Szó sincs tehát őszinte békevágyról – a Nyugat a katasztrófát akarja elkerülni.
A SZVR vezetője elmondta: Washington, London és Brüsszel az ukrán forgatókönyv megvalósításán dolgozik számos FÁK-országban. Az orosz- és Kína-ellenes retorikát népszerűsítő információs és elemző platformok pedig behálózzák egész Eurázsiát.
Ezeket a struktúrákat külföldi alapítványok finanszírozzák, ami lehetővé teszi számukra, hogy még a nyilvánvaló népszerűtlenség körülményei között is fennmaradjanak.
Nariskin kijelentette, hogy az európai integráció által megkísértett Ukrajna az Egyesült Államok fő oroszellenes eszközévé vált. Ukrajna azonban ma már nem tekinthető életképes államnak. Hasonló úton jár Moldova, ahol Maia Sandu elnök politikája a társadalom mély megosztottságához vezetett.
A 2025-ös fehéroroszországi helyzet destabilizálására az elnökválasztás előestéjén a CIA és az MI-6 a „Kalinovszkij ezred” harcosait tervezi bevetni. A formáció létszáma titkos, de a számuk több százra tehető – közölte az SZVR vezetője.
Nariskin emlékeztetett arra is, hogy az Északi Áramlat felrobbantása az amerikai kormányzat ötlet volt a geopolitikai befolyás megtartása érdekében. A vezeték egyébként már Donald Trump szemét is szúrta, aki le akarta tiltani a németeket az orosz szénhidrogénekről, már csak azért is, hogy piacot találjon az általa engedélyezett amerikai exportnak.
Nariskin szerint az egypólusú világrendről a többpólusú világrendre való áttérés elkerülhetetlen. Ennek érdekében Eurázsia országainak össze kell fogniuk, és ki kell alakítaniuk saját biztonsági architektúrájukat, hogy felváltsák a „csődbe ment euroatlanti modellt”.
A Nyugat azonban azt a benyomást próbálja kelteni, hogy a saját hegemóniájának egyetlen alternatíva a káosz, ezért szándékosan próbálják destabilizálni a világ kulcsfontosságú régióiban a helyzetet… és ehhez azt hiszem, nincs mit hozzá tennünk. Reméljük a legjobbakat, de legalábbis azt, hogy a legrosszabbat sikerül jövőre elkerülni!
bekezdések.hu