Nem kerülhet be a román alaptörvénybe az a módosítás, amely szerint a család egy férfi és egy nő házasságán alapul, mivel az erről rendezett kétnapos népszavazáson a részvétel nem érte el az érvényességi küszöböt- írta az MTI.
A családot „egy férfi és egy nő önkéntes elhatározással létrehozott házasságaként” meghatározó, az azonos neműek házasságkötésének legalizálását ellehetetlenítő törvénytervezetet – egy polgári kezdeményezés alapján – szeptemberben fogadta el a román szenátus, és erről a hétvégén népszavazást tartottak.
Ha összejött volna a részvétel, akkor az alkotmányban megváltoztatják a család fogalmát, és a jövőben lehetetlen lett volna a melegházasság. De a „nép” úgy döntött, hiába írták alá 3 millióan a népszavazási kezdeményezést, hogy nem mennek el voksolni.
Így a 20 %-ot sem érte el a szavazók aránya, nemhogy a minimum kellő 30 % -ot.
A legkisebb részvételi arányt azokban a megyékben mérték, ahol többségben vannak jelen magyarok: Kovászna megyében az emberek 4,97%-a, Hargita megyében az emberek 6,19 százaléka járult az urnákhoz – írja a humenonline.
Románia egyébként szeptember óta elfogadja a más országokban kötött melegházasságot.
Nagyjából kijelenthető, hogy az emberek elég nyitottak arrafelé, de, aki nem, az sem gondolja, hogy emiatt szavaznia kéne mások élete és szerelme felett.