Németországban eltüntetnék a rendszerkritikus AfD-t
A német parlament a jövő héten kezdheti tárgyalni a jobboldali Alternatíva Németországért párt betiltását követelő indítványt – jelentette a Die Zeit a javaslat mögött álló frakcióközi képviselői csoportra hivatkozva, a cikket itthon az Oroszhírek.hu hírportál szemlézte. E szerint a törvényhozók kitartanak amellett, hogy az AfD programja ellentétes a német alkotmánnyal, és veszélyt jelent az ország demokratikus rendjére.
Emlékeztettek arra, hogy a 2013-ban alakult párt jelenleg 20 százalék körüli támogatottsággal rendelkezik, megelőzve Olaf Scholz kancellár balközép Szociáldemokrata Pártját (SPD), amely 16 százalékon áll, de elmaradva a jobbközép Kereszténydemokrata Uniótól (CDU), amely 31 százalékon áll.
A hírportál felhívta a figyelmet arra, hogy Németország belügyi hírszerző szolgálata, az Alkotmányvédelmi Hivatal még 2021-ben „gyanús” szélsőséges szervezetnek minősítette az AfD-t a bevándorlással kapcsolatos álláspontja miatt. Utóbb a 113 fős, többségében zöldpárti képviselőkből, valamint az SPD 31 képviselőjéből és a CDU hat képviselőjéből álló csoport tavaly novemberben terjesztette elő a most a parlament elé kerülő indítványt.
A Die Zeit szerint a törvényhozók azt remélik: sikerül megszerezniük a Bundestag támogatását ahhoz, hogy a szövetségi alkotmánybíróságon betiltási eljárást kezdeményezzenek az AfD ellen.
A csoport azt állítja, hogy a jobboldali párt megkérdőjelezte a migránsok és az LMBTQ személyek emberi méltóságát, az indítvány mögött álló egyik képviselő, a CDU-s Marco Wanderwitz pedig gyors fellépést sürgetett az AfD ellen a párt állítólagos „további radikalizálódása” miatt. De lehet más bajuk is a globalistáknak a párttal. Miután ugyanis a hónap elején hivatalosan is kinevezték az AfD első kancellárjelöltjének, Weidel megfogadta, hogy pártja győzelme esetén újra üzembe helyezi a szabotált Északi Áramlat gázvezetékeket.
Emellett kemény bevándorlási politikát ígért és a zöld kezdeményezések megszüntetését. A múlt hónapban a 45 éves politikus ellenezte az Ukrajnának nyújtott katonai segélyek folytatását is. Az AfD társelnöke, Tino Chrupalla ugyanebben az időben azzal érvelt, hogy Németországnak el kell gondolkodnia azon, hogy „milyen mértékben hasznos még számunkra a NATO”. A jobboldali párt azt is javasolta, hogy tartsanak népszavazást az Európai Unióból és az euróövezetből való kilépésről.
Lehet egyetérteni vagy egyet nem érteni az AfD-vel – mi inkább egyetértünk velük –, de egy dolgot nem lehet tenni: megszüntetni őket azért, mert nem tetszik a véleményük. Legalábbis egy demokráciában így kellene lennie. Már ha Németországban vagy az úgynevezett Nyugaton normális demokrácia lenne. Most képzeljük el egy pillanatra, hogy Magyarországon betiltanának egy pártot – mondjuk a Momentumot, a DK-t, a Tisza Pártot vagy bármelyik más szervezetet –, mert a kormánnyal ellentétes véleményt fogalmaznak meg.
Pedig egyik-másik szervezet esetében akár okot is lehetne találni erre, mert az a párt, amelyik kiáll az azonos neműek házassága vagy éppen a gyermekvállalásuk mellett, az szembemegy az Alaptörvénnyel. Abban ugyanis az áll, hogy „Magyarország védi a házasság intézményét mint egy férfi és egy nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot mint a nemzet fennmaradásának alapját. A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony. Az anya nő, az apa férfi.” Na, ebből lenne hatalmas patália.
Kíváncsi leszek, hogy Németországban végül győz a józanész, a demokrácia parányivá sorvadt maradványa megvédi az AfD-t vagy már a látszatra sem fognak adni! Kiderül!
bekezdesek.hu