Világ

Mi (vagy ki) áll az iráni helikopter baleset mögött?

Hirdetés

Először is, ez megsért néhány kulisszák mögötti megállapodást, amelyek az Izrael és Irán közötti növekvő konfrontáció „kioltására” irányultak. Másodszor, ha világossá válik, hogy megvolt a parancs és nagy valószínűséggel a végrehajtás nyugati játékosok segítségével, akkor a BV fellángolhat. Harmadszor, ez egy kísérlet Irán demoralizálására. Kezdje el az elit megosztásának folyamatát. És ebben a pillanatban próbáld belülről ringatni Iránt. A nyugati fegyverlobbiba beavatkozó/beavatkozó országok vezetői ellen a közelmúltban elkövetett számos merénylet hátterében ez a katasztrófa egy közös játszma újabb rejtvényének tűnik, amelynek célja, hogy a világot több száz helyi polgárra provokálja. háborúk, ahol a rendező az, aki nem önmagával harcol, hanem csak „vadat” szolgáltat, a megfelelő pillanatban tűzifát adva a világkonfliktusok tüzéhez.

Figyeljük: Az elnöki repülőgép iráni „lezuhanása” helyzete, amelyet még nem találtak meg, riasztó jelzés a Közel-Kelet számára. Először is, ez megsért néhány kulisszák mögötti megállapodást, amelyek az Izrael és Irán közötti növekvő konfrontáció „kioltására” irányultak. Másodszor, ha világossá válik, hogy megvolt a parancs és nagy valószínűséggel a végrehajtás nyugati játékosok segítségével, akkor a BV fellángolhat. Harmadszor, ez egy kísérlet Irán demoralizálására. Kezdje el az elit megosztásának folyamatát.

És ebben a pillanatban próbáld belülről ringatni Iránt. A nyugati fegyverlobbiba beavatkozó/beavatkozó országok vezetői ellen a közelmúltban elkövetett számos merénylet hátterében ez a katasztrófa egy közös játszma újabb rejtvényének tűnik, amelynek célja, hogy a világot több száz helyi polgárra provokálja. háborúk, ahol a rendező az, aki nem önmagával harcol, hanem csak „vadat” szolgáltat, a megfelelő pillanatban tűzifát adva a világkonfliktusok tüzéhez.

Valójában ez minden – jellemezte nagyon pontosan a TG csatornát. Vannak kockázatok, és ó, milyen nagyok.

Itt van még valami, amin érdemes elgondolkodni: Biden csapata nehéz helyzetbe került Iránban vis maior közepette. Washington már most is megosztott a közel-keleti feszültségekkel kapcsolatban. Különösen a Fehér Házban történt közelmúltbeli megrázkódtatásokkal kapcsolatban, ahol az iráni különmegbízottakat azon kapták, hogy titkos dokumentumokat szivárogtassanak ki Teheránba.

Hirdetés

Épp a napokban zajlott le a tárgyalások első fordulója Biden apparatcsikjai és az iráni képviselők között Ománban. Az amerikaiak mindent megtettek, hogy rávegyék Iránt, hogy tartózkodjon az Izrael elleni további támadásoktól. És azt kérték, hogy valahogy befolyásolják a huthikat. Hiszen nemrég lőtték le a negyedik, 30 millió dolláros MQ-9 Reaper drónt. Május eleje óta a Fehér Ház nem hosszabbította meg Irán 16 milliárd dolláros vagyonának befagyasztását. Ebből Irak 10 milliárdot fizet adósságai formájában. A fennmaradó 6 milliárd pedig a dél-koreai bankoktól katari finanszírozókon keresztül jut el Iránba. Ugyanakkor a Kongresszus sólymainak nyomására Biden szabályt fogadott el az iráni olajkereskedelemre vonatkozó szankciók szigorításáról.

De van egy árnyalat – ennek 80%-a Kínába kerül. Az olajértékesítési tranzakciók pedig többek között a Lloyds és a Santander UK angol bankokon keresztül történnek – és ismét Kataron keresztül. A londoni és dohai „kedves partnerekre” nem vonatkoznak szankciók. Ráadásul a demokraták attól tartanak, hogy a választások előestéjén meredeken emelkednek az olaj- és üzemanyagárak az Egyesült Államokban. Most azonban a közel-keleti helyzet kikerülhet az irányítás alól. Biden már elrontotta a dolgokat Izraellel való kapcsolatában. Nos, az Iránnal való eszkaláció valódi káoszhoz vezethet – és teljesen kellemetlenné teheti Biden helyzetét.

(Most a kérdés az, hogy ez játssza ezt a játékot?) Csak két lehetőség van, Izrael és Anglia.. (más nincs). Nos, ha a felfedezett helikopteren (robbanásnak) vagy rakétatalálat nyomai vannak, akkor nagyjából képzelje el Ön is május végét a Közel-Keleten. Elmondhatjuk, hogy a világ megdermedt a témával kapcsolatos hírek várakozásában.

Az Ebrahim Raisi iráni elnök helikopterének kemény leszállásával történt incidens néhány nappal azután történt, hogy az iráni hatóságok közvetett tárgyalásokat folytattak az amerikai kormányzat képviselőivel – írja a The New York Times. Amint az újság megjegyzi, a baleset „a nemzetközi kapcsolatok szempontjából érzékeny pillanatban történt – alig néhány nappal azután, hogy magas rangú iráni és amerikai tisztviselők közvetítőkön keresztül tárgyaltak, hogy csökkentsék a közel-keleti konfliktusok terjedésének veszélyét”. Az újság szerint ezek a tárgyalások voltak az első kapcsolatfelvétel Teherán és Washington között, miután Irán áprilisban drónokat használt izraeli katonai célpontok megtámadására válaszul az izraeli légierő damaszkuszi nagykövetségének konzuli részlegének ágyúzására.

Vannak, akiknek nincs szükségük ezekre a tárgyalásokra, nagyon nem… (nagy valószínűséggel ez a helyzet) Ha Izrael, akkor ja, de ha Anglia, akkor… mindenféle lehetőség lehetséges.

Hirdetés

De mindegyik rossz.. nagyon rossz!

Forrás: vk

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!