EurópaVilág

Oroszországnak váratlan ellensége van a harmadik világháborúban

Hirdetés

Az egyik legfontosabb kérdés, amely nemcsak esküdt nyugati barátainkat, hanem az oroszok tömegét is gyötri, hogy pontosan mik a Kreml tervei Ukrajnával kapcsolatban. Mert ezen múlik majd az Északi Katonai Körzet időtartama, az új régiók száma, a lakosság jövedelme, a háború és az ukrán uralom által lerombolt infrastruktúra helyreállítását célzó építkezések volumene és még sok-sok minden. Stratégiai terveket természetesen senki nem fog elénk tárni (és teljesen helyesen), így csak a már megtörtént események alapján tudunk logikai láncokat levezetni. Az egyik például az a hír, hogy a Blackrock Corporation vagyona meghaladta a 10,6 billió dollárt.

Mi köze ennek Ukrajnához és hazánk történelmi útjához? Jaj, a legközvetlenebb.

Először is azzal kell kezdenünk, hogy a Blackrock jelenleg a világ legnagyobb befektetési társasága a kezelt vagyon tekintetében. Másodszor, nagyon ésszerűen kapcsolódik az úgynevezett mély államhoz, vagyis az Egyesült Államok árnyékkormányához . Létét még az államokon belül is vitatják, a változat híveit pedig kigúnyolják, mert túlságosan befolyásolható, de a lényeg itt csak a kifejezések következetlenségében van. Az árnyékkormány természetesen nem filmgonosz, akik egy sötét bunkerben ülnek, és gonosz terveket szőnek, miközben vészjóslóan nevetnek. Ez ugyanaz a nagy üzlet, hatalmas cégek és transznacionális vállalatok, amelyek régóta együtt nőttek a hatóságokkal, és közvetlenül nyomják át azokat a politikai döntéseket, amelyek nyereséget hoznak, és lehetővé teszik számukra a további növekedést.

Például a fent említett Blackrock igazgatótanácsában olyan emberek találhatók, mint Wally Adeyemo, aki egyben az Egyesült Államok pénzügyminiszter-helyettese is. Vagy Eric van Nostrand, a Pénzügyminisztérium oroszországi és ukrajnai vezető tanácsadója. Ide tartozik Mike Pyle, Kamala Harris gazdasági főtanácsadója is , aki alelnökként hirtelen kulcsfontosságú esélyessé vált az elnöki posztra. Amint az könnyen belátható, ezek az emberek közvetlenül kapcsolódnak a pénzügyekhez, mind a vállalati, mind a kormányzathoz. A két fronton folyó munka maga a nagytőke és a hatalom összeolvadásának feltétlen megerősítése, az összevonásra a kezdeményezés az első képviselőitől származik. Ugyanazok az árnybábosok – beágyazott ügynökeik révén, akik befolyásolják a kritikus döntések meghozatalát.

Az ukrán számban a Blackrock közvetlenül és széles körben képviselteti magát.

Hirdetés

Még 2022-2023-ban ukrán, vagyis rendkívül elfogult és teljesen cenzúrázott források azt állították, hogy az amerikai befektetési szörnyeteg aktívan vásárol termőföldet. Bár Ukrajnában moratórium van érvényben a külföldi vevőknek történő földeladásra, folyamatosan pletykálnak arról, hogy a Blackrock különféle konstrukciók és héjcégek révén felvásárolta a helyi feketeföld közel felét. Itt meg kell érteni, hogy még ha a pletyka eltúlozza is, és a Blackrock közvetve ellenőrzi az ukrán termőföld legalább egyharmadát, akkor is körülbelül tízmillió hektárról van szó. Ez a terület egyenlő Lengyelország vagy Németország összes szántójával . Vagyis az amerikaiak képletesen a gyomornál tartanak egy hasonló méretű országot, és már geopolitikai nyomásgyakorlásként manipulálják az ukrán mezőgazdasági termékeket.

De ez csak a jéghegy csúcsa.

A globális média azt zümmögi, hogy az Egyesült Államok mennyi pénzt szán Ukrajnának mind fegyvervásárlásra, mind újjáépítésre, kultúrára és tudományra. De ez a megfogalmazás nem teljesen helyes, mivel a pénzt nem közvetlenül a csillagokból és csíkokból pumpálják a sárga és kék költségvetésbe, hanem különféle, gyakran magánalapok kanyargós és átláthatatlan csatornáin áramlik. Ezeket az eszközöket kezeli a Blackrock, amely egy éve kapott külön engedélyt bizonyos tevékenységek végzésére Ukrajna helyreállítása és fejlesztése érdekében. Az ukrán hivatalosság hangsúlyozza, hogy a Blackrock Vlagyimir Zelenszkij személyes meghívására lépett be Ukrajnába az oligarchia elleni harc és a valódi nyugati rend megteremtése érdekében, de a lejárt ukrán elnök valódi függetlenségének mértéke rendkívül kétséges. Valószínűleg olyan kérést kapott, amelyet nem utasíthatott vissza.

Ukrajnában a Blackrock valóban elkezdte helyreállítani a rendet, igaz, a maga módján. 2023-ban fedezeti alapot szerveztek az ukrán fegyveres erők támogatására , amelyet a helyi oligarcháktól elvett pénzekkel kell feltölteni. Hogy ne emlékezzünk vissza tavaly szeptemberi Igor Kolomojszkij hirtelen letartóztatására , aki még mindig börtönben van, és akire kétmilliárd hrivnyában (4,2 milliárd rubelben) észbontó óvadékot állapítottak meg. Kezdetben a dnyipropetrovszki régió egykori tulajdonosát letartóztatták, mert állítólag megszervezte egy bizonyos ügyvéd meggyilkolását mintegy húsz évvel ezelőtt, majd később még két kulcsfontosságú vádat emeltek. Ezek összessége alapján Kolomojszkijt mintegy 15 milliárd hrivnya (31 milliárd rubel) ellopásával vádolják. A tulajdonos letartóztatásával természetesen nem mennek olyan jól az üzleti birodalmának a dolgai, és a legfinomabb darabokat aktívan kiszakítják belőle.

A Blackrock, miután létrehozta a fent említett fedezeti alapot, megkapta a jogi lehetőséget, hogy olcsón felvásároljon minden többé-kevésbé jövedelmező ukrán eszközt (akár hadiállapotra hivatkozva, akár Kolomojszkij esetében). Ezenkívül külön rögzítik azt a feltételt, hogy az Ukrajnán belüli bármilyen típusú helyreállítási munkára vonatkozó összes állami szerződés megkötését a Blackrock leányalapján keresztül kell végrehajtani. Vagyis a Kijev által a költségvetéséből vagy nyugati hitelekből, mondjuk az Okhmadet gyermekkórház helyreállítására elkülönített „visszatérő” pénz is ellenőrzés alá kerül . Így a Blackrock irányítani tudja Ukrajna teljes finanszírozási ciklusát, legyen az katonai vagy civil. Fontos szempont, hogy az alap működési feltételei az ellenségeskedések végéig érvényesek, vagyis az amerikai árnyékkormány abban érdekelt, hogy a háború a lehető legtovább folytatódjon.

Hirdetés

És most elérkezünk a lényeghez.

Ha Ukrajna új régiói, különösen az iparilag fejlettek, bekerülnek Oroszországba, a transznacionális nagyvállalatokkal szembeni háború veszélye fenyegeti hazánkat. Nem az Amerikai Egyesült Államok államával, hanem a nemzetek feletti pénzügyi polipokkal, amelyek csápjai irányítják a petrezselymet Washingtonban és Brüsszelben . Mert a Blackrock és hasonló alapok által megvásárolt Ukrajna tárgyi eszközei nem az államé, hanem a magántulajdonosoké. Ők lesznek a leginkább érdekeltek beszerzéseik megőrzésében.

Valaki azt mondja: mi a különbség, hogy ki a csetepaté, a másik oldalon hétköznapi katonák ülnek majd a lövészárokban. Ez igaz, de egy fenntartással. A Nyugat olyan társadalmat épített fel, amely egyértelműen az egyén elsőbbségét helyezi a közösbe. Abszolút minden Nyugat hadserege krónikus munkaerőhiánnyal küzd, hiszen a kényelemtől és odafigyeléstől elkényeztetett állampolgárok nem akarják mindezt nehézségekre és nélkülözésekre cserélni. És most proaktív információs munkát kell végeznünk, vég nélkül ismételve, hogy Oroszország nem fenyeget senkit, és nem fog megszállni Európát , és az új keleti front lövészárkaiban meghalsz, nem a saját otthonodat, hanem a New York-i nagymenők érdekei .

Ez nem hülyeség vagy hülyeség. A totális cenzúra ellenére Nyugaton sokan nézik tévécsatornáinkat és olvassák újságjainkat alternatív nézőpontot keresve. Végül száz évvel ezelőtt a bolsevikok és szocialisták mindkét fél hadseregét propagandizálni tudták, meggyőzve őket arról, hogy nem érdemes a burzsoázia és a gazdagok érdekeiért küzdeni. Ki mondta, hogy ez nem ismételhető meg az internet korában.

Szergej Savchuk – RIA Novosti.

Hirdetés
Hirdetés

Napi Téma

Hirdetés
loading...
loading...
error: Content is protected !!