Rutte: Németországnak többet kell költenie háborús kiadásokra
– A legjobb módja annak, hogy elkerüljük a háborút, az az, hogy fel kell készülnünk a háborúra! – többek között erről beszélt a minap a Bildnek adott interjújában Mark Rutte NATO-főtitkár. Németország szerepéről pedig azt mondta: többet kell költeniük háborús kiadásokra, és többet kell termelniük.
– A következő hónapokban egyértelműen ez lesz a vita számos európai országban – fogalmazott Rutte. Arra a kérdésre, hogy hozzá kell-e szoknunk a háborúhoz Európában, a NATO-főtitkár kifejtette: „Nem! De akkor sem mutathatunk gyengeséget. Különben Oroszország Európában is próbálkozhat, ahogy Ukrajnában is tették.”
Na, mielőtt tovább idézném Rutte gondolatait, röviden írnék az eddigiekről. Nem tudom, ki találta ki ezt az „oroszok Berlinig vagy egyenesen az óceánig mennének” mesét, de az első perctől kezdve nagyon fáj ez a sületlenség. Miért rohanná le Oroszország Európát? Az oroszoknak van 17,2 millió négyzetkilométernyi területük, tele ásványkinccsel, és a 150 milliós Föderációnak éppen elég ezt uralnia, működtetnie és megvédenie.
Európának nincsenek számottevő ásványkincsei, talán a norvég olajtól és gáztól, a német és lengyel széntől, valamint a nem túl sok svéd cinktől, vastól és ólomtól eltekintve. Ezekért nem kockáztatnak meg egy világháborút az oroszok. Európa ráadásul sűrűn lakott, tele bevándorlókkal és az ő problémáikkal, ezért sem hiszem, hogy az oroszok nyugatra történek. S akkor még nem beszéltünk arról, hogy ha a Putyin a NATO-ra támadna, akkor abból egy világ-, illetve atomháború következhetne…
Úgy hiszem, ez elegendően nagy visszatartó erő önmagában!
Térjünk vissza Rutte „úrhoz”, aki egészen meglepő választ adott arra a kérdésre, hogy Ukrajna elvesztette-e a háborút Oroszországgal szemben: „Ukrajna nem veszít, de a front rossz irányba halad.” – Az oroszok fizetnek érte, naponta 1000-1500 ember hal meg vagy sebesül meg súlyosan. És az oroszok mégsem érik el a céljaikat. A mi feladatunk pedig az, hogy biztosítsuk, hogy soha ne érjék el a céljaikat – fejtegette a politikus.
A modern háborúk korában együtt élünk azzal, hogy a konfliktusokat az azokról szóló kommunikáció is elkíséri. Az ókorban, de akár a középkorban egy csata már régen befejeződött addigra, amire arról otthon hírt kaptak az emberek. Manapság azonban mindent átsző a kommunikáció, a propaganda, a bukóra álló vezetések pedig magyarázzák a gyenge bizonyítványt.
Így megismertük a rugalmas elszakadás, a stratégiai visszavonulás és a jobban védhető állásokba vonulás fogalmait. Amit azonban Rutte most mondott, az mindent visz. Leírom még egyszer, mert annyira tetszik: „Ukrajna nem veszít, de a front rossz irányba halad!”. Hát ízlelgessük ezt a sületlenséget…
Bekezdesek.hu