Soros ismét rendőrellenes törekvéseket támogat
Úgy tűnik, hogy ha az Egyesült Államokban valahol elindulnak olyan törekvések, amelyek a közbiztonság javítására irányulnak, esetleg a rendőrséget akarják megerősíteni, akkor megjelenik Soros György és hálózata, és egyből akcióba is lendül.
Austinban ugyanis november 2-án megszavaztatnának egy törvénytervezetet (Proposition A), amelynek értelmében ezer lakosra legalább két rendőrnek kell jutnia, illetve évente további 40 óra képzést biztosítanának a tiszteknek olyan témákban, mint a fegyverkezelés és az aktív „lövöldözős” helyzetek.
A Fox News által megszerzett dokumentumok tanúsága szerint a Soros-féle Open Society Policy Center a múlt héten 500 ezer dollárral tömte ki az Equity Austin nevű szervezetet, amely azért dolgozik, hogy a Proposition A-t ne fogadják el.
Miért akarja Soros, hogy kevesebb rendőr legyen Austin utcáin? Ezt a kérdést tette fel Tucker Carlson, a Fox News sztárriportere Candace Owens konzervatív író-aktivistának az egyik műsorában.
Owens kifejtette, minden alkalommal, amikor Soros pénzt költ, az a célja, hogy tönkretegye az amerikai civilizációt.
Megjegyezte, hogy Soros pénzéből finanszírozták a Black Lives Mattert, amely nagymértékben felelős az amerikai városokban 2020 nyarán történt „összes lázadásért, minden tiltakozásért”.
Candice Owens emlékeztetett: Soros a milliárdjait befektetésekből szerezte, éppen ezért fel kell tenni azt a kérdést, hogy mibe fektetett be, hogy hosszú távon sikeres legyen. Mit nyerne, ha egy olyan Amerikába fektetne be, amely nem is igazán létezik?
Sorosék egyébként már évek óta szervezkednek a rendfenntartó erők ellen az Egyesült Államokban.
2016 októberében a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) honlapján jelent meg egy véleménycikk „Csökkentsük, ne reformáljuk a rendfenntartást Amerikában” (Lets Reduce, Not Reform, Policing in America) címmel.
A szerző, Rachel Herzing ebben arról értekezett, hogy a rendfenntartás mindig is kritikus pont volt az Egyesült Államok fekete közösségeiben. Megjegyezte: a rendőri lövöldözések újraéledt tiltakozási hullámot váltottak ki, ami miatt mindenféle rendőri reformok váltak szükségessé, jobb képzés, több test- és műszerfali kamera, kibővített adatgyűjtési erőfeszítések.
A szerző szerint tudvalévő, hogy a rendőri erőszakot úgy lehet a legjobban csökkenteni, ha csökkentjük az azzal való kapcsolatot. Herzing azzal is elbüszkélkedett, hogy a chicagói DePaul Egyetemen részt vehetett egy olyan programban, amely segíti a hallgatókat a különféle közösségi alapú beavatkozási stratégiák elsajátításában.
Egy másik alkalommal a Soroshoz köthető New York Times hasábjain jelent meg egy publicisztika, amely a rendőrség eltörlését követeli. A szerző, Mariame Kaba kifejtette: a rendőri erőszak csökkentésének legbiztosabb módja a rendőrség hatalmának minimálisra csökkentése, valamint a költségvetés újragondolása.
Kaba is Soros György embere. Az OSF honlapján található adatok szerint már 2016-ban élvezhette az alapítvány támogatását. A leírás szerint Kaba olyan szervezetekkel működött együtt, amelyek azokat a transzszexuális és nem transzszexuális nőket támogatják, akiket szexuálisan és fizikailag bántalmaztak vagy megerőszakoltak, esetleg éppen ők azok, akiket letartóztatás és bebörtönzés fenyeget.
Forrás:888